Slavného ruského režiséra Nikitu Michalkova (autora výtečných filmů jako například Oblomov či Nedokončená skladba) na sklonku života bohužel naprosto opouští soudnost (významně to koreluje s jeho bezmeznou podporu V. V. Putina v posledních letech). Ukazuje to jeho pořad „Běsogon“ (vysílaný v televizi Rossija 24), v němž se vyjadřuje k aktuálním tématům.

Dne 2. května 2020 se v pořadu obsáhle věnoval Billu Gatesovi a čipování lidí. O hoaxech a nesmyslech na toto téma jsme už před nedávnem psali několikrát (zde či zde). Michalkov ve svém videu opakuje jako zjevenou pravdu všechny už vyvrácené lži o celosvětovém očkovacím/čipovacím spiknutí pod vedením Billa Gatese a o plánu na omezení počtu obyvatelstva s cílem zavést digitální celosvětovou diktaturu. Již známé stupidity však ještě vylepšuje o spojení s patentem Microsoftu č. WO/2020/060606 (o využití údajů o tělesné aktivitě uživatele u těžení kryptoměn), který získal 22. dubna 2020 – právě na 150. výročí narození Vladimíra Iljiče Lenina [sic!] – mezinárodní status. A cifra 060606 je vlastně satanské číslo 666… Originální ovšem je Michalkovovo propojení čipování s myšlenkou distančního vzdělávání. Na dokreslení už jen doplňujeme, že se Michalkov jako na autority odvolává na hochštaplery a profesionální lháře Michaila Chazina a Sergeje GlazjevaIzborského klubu.

V Michalkovově případě naprosto nejde o výjimku. Také u nás známe případy, kdy dřívější odborník začne tvrdit naprosté nesmysly, jako například bývalá vědkyně Anna Strunecká (bláboly o chemtrails a očkování), bývalý ministr a europoslanec Ivan David (vymýšlející a sdílející nejnesmyslnější hoaxy), bývalý soudce Nejvyššího správního soudu a „přítel Ruska“ Jiří Vyvadil nebo bývalý novinář Břetislav Olšer (nyní už pouze autor grafomanských elaborátů).

Zhůvěřilost Moldavské pravoslavné církve

Pokud jde o jedinou osobu, jako je tomu v případě Nikity Michalkova, není propadnutí bludům ničím nepředstavitelným, o to horší ale je, když se k něčemu takovému propůjčí církev. Zatímco v námi popsaném případě římskokatolické církve se jednalo o skupinu osob a nikoli církevní grémium, Moldavská pravoslavná církev (jež je autonomní složkou Ruské pravoslavné církve) dosáhla nového vrcholu (nebo spíše dna) v prohlášení svého Nejsvětějšího synodu.

V rozhovoru „Biskup Markell: Bill Gates a German Gref přibližují příchod Antikrista“ pro web ruské pravoslavné televize Cargrad představitel Moldavské pravoslavné církve, biskup Markell, řekl toto:

„Cargrad: Poslední dobou je hojně diskutován program Nikity Michalkova Běsogon, v němž autor odhalil nebezpečnost řady nových technologií, které mohou být zavedeny pod pláštíkem boje proti COVID-19 či jiným nemocem. Váš Synod fakticky podpořil postoj Nikity Sergejeviče. V čem vy, moldavští arcipastýři, spatřujete hlavní riziko obdobných technologií?

Vladyka Markell: O programu Nikity Michalkova samozřejmě víme, ale závěr jeho pořadu, věnovaný mimo jiné možnosti mikročipování lidí, nelze přímo spojit s rozhodnutím našeho synodu. Tímto problémem jsme se zabývali už dávno a o činnosti Billa Gatese, spojené s vytvořením technologie mikročipování prostřednictvím vakcíny, se dovídáme z různých zdrojů. Stejně jako o hrozbě technologie 5G, kterou se nyní snaží zesměšnit a zprofanovat, ale ve skutečnosti je třeba diskutovat o tom, zda je tak neškodná. Zejména proto jsme v našem prohlášení zdůraznili toto:

Je nutné prohlásit, že vakcinace představuje nebezpečí mikročipování nebo toho, že do lidského organismu vniknou cizí zařízení. Společnost v mnoha evropských zemích protestuje proti povinnému využití vakcín, zejména vakcíny proti COVID-19, protože ji považují za cestu umožňující globálnímu protikřesťanskému systému zavést lidem do těla mikročipy, aby je mohli kontrolovat pomocí technologie 5G (Generální prokuratura Ruské federace uznala tuto informaci jako nedůvěryhodnou).“

Moldavská pravoslavná církev se tak stává pouhou sektou. Můžeme jen spekulovat o tom, kdy se toto bludařství prosadí i v Ruské pravoslavné církvi.


Profilový obrázek

author