Vydavatelem webu je spolek

Faktické info z.s.
Zenklova 24/54
180 00 Praha 8
IČ: 11799285
Spisová značka: L75271

Transparentní účet: 2702039056 / 2010

Kdo nás platí?

Jsme nezávislou iniciativou. Nejsme placeni ze státního rozpočtu, ani za námi nestojí žádný oligarcha. Formálně jsme spolkem. Jsme financování z darů drobných dárců, projektů ve spolupráci s jinými spolky, rovněž z grantů a prodeje reklamy.

Něco o nás

Publicistický web Manipulátoři.cz existuje už od roku 2015. V roce 2021 vznikl ještě sestrský fact-checkingový web Faktické.info. V roce 2023 se oba projekty formálně spojily.

Podtitulem našeho webu je, že na faktech záleží. A skutečně záleží. Jsme nezávislí. Věříme, že diskuze není boxerský zápas a že skrývání faktů nemůže přinést nic dobrého. Svá tvrzení nestavíme na domněnkách a předsudcích, ale na ověřitelných a ozdrojovaných faktech. Naším cílem je vytvořit otevřenou neideologickou platformu pro relevantní a faktickou diskuzi.

Publicistický web Manipulátoři.cz se věnuje oblasti politického marketingu, public relations a komunikačních strategií, s přesahem do dalších společenských věd. Podporujeme nezávislé, otevřené myšlení za účelem otevírání kritické debaty o společenském a politickém dění v souvislostech České republiky.

Redakce:

Jan Cemper – šéfredaktor

Petr Nutil – zakladatel, redaktor, rozvojový manager

Blanka Morávková – editorka

Miloš Kadlec – redaktor

Zásady práce:

Nenárokujeme si absolutní pravdu či správnost, naše práce je kdykoliv otevřena vašim podnětům a připomínkám. Pokud víte o nějakém zdroji či informaci, která není v souladu s našimi hodnoceními, napište redakční radě, která kontroluje činnost redakce. Všemi zaslanými připomínkami se redakční rada bude zabývat. V případě, že došlo k pochybení, oprava bude zveřejněna jak pod daným článkem s tím, že bude jasně uvedeno kdy k opravě došlo a co bylo opraveno a souhrn opravy se také objeví na speciální stránce. Kromě toho se řídíme naším kodexem. I dodržování kodexu kontroluje redakční rada a jsme zcela otevřeni kritice, pokud máte pocit, že kodex nebyl dodržen.