Vydavatelem webu je spolek

Faktické info z.s.
Zenklova 24/54
180 00 Praha 8
IČ: 11799285
Spisová značka: L75271

Transparentní účet: 2702039056 / 2010

Kdo nás platí?

Jsme nezávislou iniciativou. Nejsme placeni ze státního rozpočtu, ani za námi nestojí žádný oligarcha. Formálně jsme spolkem. Jsme financování z darů drobných dárců, projektů ve spolupráci s jinými spolky, rovněž z grantů a prodeje reklamy.

Něco o nás

Publicistický web Manipulátoři.cz existuje už od roku 2015. V roce 2021 vznikl ještě sestrský fact-checkingový web Faktické.info. V roce 2023 se oba projekty formálně spojily.

Podtitulem našeho webu je, že na faktech záleží. A skutečně záleží. Jsme nezávislí. Věříme, že diskuze není boxerský zápas a že skrývání faktů nemůže přinést nic dobrého. Svá tvrzení nestavíme na domněnkách a předsudcích, ale na ověřitelných a ozdrojovaných faktech. Naším cílem je vytvořit otevřenou neideologickou platformu pro relevantní a faktickou diskuzi.

Publicistický web Manipulátoři.cz se věnuje oblasti politického marketingu, public relations a komunikačních strategií, s přesahem do dalších společenských věd. Podporujeme nezávislé, otevřené myšlení za účelem otevírání kritické debaty o společenském a politickém dění v souvislostech České republiky.