Protože se v konspiračních videiích objevuje hodně nepravdivých tvrzení, šiřitelé dezinformací mají problém svá videa nahrávat například na platformu YouTube. Nazývají to cenzurou, Google se však brání, aby nebyl spojován s šířením nevědeckých teorií, které mohou i ublížit.

Novou platformou pro smazaná videa je web „NášTub“. Na jednou místě najdeme videa od Otevři svou mysl, Antonína Baudyše mladšího, Zdravého fóra nebo Goscha TV. Všechny tyto entitity byly mnohokrát usvědčeny z šíření dezinformací.

Provozovatelem webu je spolek Sueneé Universe Jana Marka z Prahy. O Sueneé náš web už jednou psal, když web šířil 13 let staré video o experimentech s počasím v Číně a věc dal do souvislosti s tornádem na jižní Moravě. Sueneé je ufologický, chcete-li exopolitický web, který se zkoumáním klíčových jedinců, politických příslušníků, státních, vojenských i soukromých institucí, které se zabývají fenoménem UFO v souvislosti s mimozemskou hypotézou. Kromě toho se zabývá web léčitelstvím. Na webu se tedy dozvíte, jak vás může vyléčit běžné kamení nebo sklo, nebo o ženské ejakulaci.

Ačkoliv spolek sbírá na provoz platformy peníze, systém je založen na webové platformě pro hostování souborů PeerTube, která je zadarmo.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.