Prorektor Univerzity Karlovy a vedoucí výzkumné skupiny na Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd Jan Konvalinka je od loňského dubna pravidelným hostem pořadu Barbory Tachecí Koronavirus na ČRo Plus. Konvalinka v rozhovorech odpovídá na dotazy jak moderátorky, tak i posluchačů a vyjadřuje se i k různým dezinformacím (jeho heslem je „Blábol zabíjí“).

Loni v prosinci se Jan Konvalinka rozhodl vyvracet na svém facebookovém profilu hoaxy týkající se Covidu-19 a vakcinace. Jeden z dílů tohoto seriálu zveřejnil 4. ledna 2021. Do diskuse pod článkem se s převzatými biologickými nesmysly zapojil i známý šarlatánský astrolog a dezinformátor Antonín Baudyš.

Formou screenshotů přebíráme příslušný post a reakce počínaje citací Antonína Baudyše.

O dezinformaci astrologa Antonína Baudyše o údajném vyrobení koronaviru COVD-19 Američany jsme psali již v článku z 3. února 2020. Baudyšově videu z  28. ledna 2020 se detailně věnoval Deník N 28. února v článkuKoronavirus vypustili Američané kvůli penězům, tvrdí astrologovo video, které zhlédly statisíce Čechů“.

Nyní ve videu tohoto astrologa z 18. prosince se dozvíme (od času 14:00), že nacisté byli napojeni na mimozemskou civilizaci. To samé však podle něj i Židé. „Židé jsou vypiplané etnikum mimozemskou civilizací,“ prohlásil Baudyš.

Antonín Baudyš tak není první ani poslední, který svými bludy opakuje staré antisemitistické narativy, ve kterých jsou Židé líčeni jako něco cizího, možná i nelidského.

Úvod článku napsal Miloš Kadlec, závěr Jan Cemper