Zdeněk Chytra je jednou z hlavních postav kampaně proti tzv. Globálnímu paktu. Zdeněk Chytra je také častý šiřitelem hoaxů a nejrůznějších bludů. Jako třeba toho, že Istanbulská úmluva se bude vztahovat i na pedofily, nebo například toho, že prý útočná válka vedená Německem není již trestná. Proto by nám  nám neměla ujít následující událost a chystaná brožura.

V neděli 4. listopadu se v Praze uskutečnila beseda o globálních paktech a migraci, kterou pořádala Dělnická strana sociální spravedlnosti. Zajímavé je především to, kdo se diskuze účastnil. A to jako přednášející, i jako diváci.

 „V Praze se dnes uskutečnila beseda na téma globálních paktů a migraci. S hlavním příspěvkem vystoupil Zdeněk Chytra, který velice brilantně rozebral nebezpečí přijetí globálních paktů. V diskuzi pak dále vystoupili předseda #DSSS Tomáš Vandas, Ladislav Malý či předseda strany Rozumní Petr Hannig,“ píše samotná Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS).

DSSS Tomáše Vandase se stala nástupcem Dělnické strany a podle spekulací se DSSS údajně připravovala (a za tím účelem se také přejmenovala) už před projednáváním prvního návrhu Ministerstva vnitra na rozpuštění Dělnické strany v listopadu 2008. Dělnická strana byla rozpuštěna 17. února 2010 rozhodnutím Nejvyššího správního soudu. Soud dovodil, že představovala bezprostřední riziko ohrožení demokracie, protože byla ideově navázána na nacionální socialismus a neonacismus a podporovala násilí. Jde tedy směle hovořit o ní jako o neonacistické.

Petr Hannig je volební lídr uskupení Rozumní a také neúspěšný prezidentský kandidát. Uskupení Rozumní, kromě jiných stran, spolupracovalo v rámci loňských voleb i s Národní demokracií Adama B. Bartoše. Hannig dokonce Bartoše poslal do prezidentské debaty jako svého potencionálního mluvčího, v případě úspěchu v prezidentských volbách.  Bartoš v březnu 2015 spolu s dalšími představiteli své strany umístil na místě vraždy Anežky Hrůzové v Polné vývěsku poukazující na „nutnost vyřešení židovské otázky, která nebyla dosud uspokojivě vyřešena.“ Ladislav Malý zase proslul mj. protest proti Prague Pride, přičemž po Praze pobíhal s trikem fašistického vůdce Jozefa Tisa.

O to zajímavější tedy je, že se besedy účastnil například i Zdeněk Chytra. „Zdeněk Chytra žil několik let v Berlíně. Často se vyjadřoval k migraci pro různé dezinformační servery, natočil rozhovor pro Islám v ČR nechceme. Vystupuje na protimigrantských demonstracích. Je velkým podporovatelem SPD Tomia Okamury. Stojí za skupinou Freedom of Europe – welcome to reality, na jejíž webové stránky píše protimigrantské články,“ píše Aktuálně.cz. Parlamentnílisty.cz dokonce píší o Chytrovi jako aktivistovi AfD. Sám Chytra tvrdí, že „jen“ dělá pro organizaci místopředsedkyně AfD Beatrix von Storchové.

Mezi diváky byl pak například i legenda mezi neonacisty Petr Kalinovský. Mezi další diváky však patřil i Dominik Bastl, o kterém psal náš web nedávno, nebo Jiří Černohorský, další přívrženec Zdeňka Chytry. Je to tedy další důkaz toho, že členové tzv. protimigračních iniciativ, kteří lobují i v parlamentu, a zástupci čistě neonacistických a antisemitistických organizací se nemají mezi sebou rádi jen na oko. Tak až Vám tito lidé budou psát, že bojují proti neonacismu, připomeňte jim třeba tuto „besedu“.

A připomeňte jim i “sešit”, který chystá Adam B. Bartoš. Adam B. Bartoš spolu s někdejším místopředsedou Národní demokracie Ladislavem Zemánkem vytvořili text s úmyslem hanobit židovský národ a vyvolat vůči němu nenávist. Nechali ho pak v březnu 2017 u hrobu Anežky Hrůzové v Polné na Jihlavsku. Devatenáctiletá Hrůzová byla v roce 1899 zavražděna. Zločin na konci 19. století vyvolal v zemi protižidovské nálady. Na ceduli připevněné na oficiální informační tabuli stálo: „Její smrt český národ semkla a s naléhavostí mu ukázala nutnost řešení židovské otázky. Židovská otázka nebyla dosud uspokojivě vyřešena.“ Spojení slov „konečné řešení židovské otázky“ používali přitom nacisté především v souvislosti s židovským holokaustem. Text pak publikovali na veřejně přístupných internetových stránkách. Za tento text dostal Adam B. Bartoš podmínku. Rozsudek je pravomocný.

A právě u Adama B. Bartoše chystá Chytra vydat brožuru. 

Inu, hezká to partička.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.