K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky.

Zástupci Trikolóry se propojili se Soukromníky a Svobodnými jako jedna volební strana. Místa ve Sněmovně by si chtěl udržet rovněž Volný blok, který se nejprve spojil s DSSS, aby následně od spolupráce sešlo, zřejmě po nátlaku lidí kolem České suverenity (v minulých volbách Blok proti islámu).

Novou volební stranou je také Hnutí Prameny, které tvoří mimo jiné hnutí CESTA astrologa Antonína Baudyše a Strana národní svobody. Podobně v Alianci pro budoucnost jsou zástupci Rozumných Petra Hanniga nebo Demokratické strany zelených. Konkurenci budou mít mimo jiné v Alianci národních sil Vladimíry Vítové, která se spojila s Národní demokracií antisemity Adama B. Bartoše. Mezi nováčky patří rovněž hnutí Otevřeme Česko normálnímu životu (Chcípl PES), které bojuje mimo jiné proti koronavirovým opatřením.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com