Jiří Černohorský, který je známý šířením hoaxů, svolal na 22. prosince „protest žlutých“ vest za „mír, pravdu a svobodu“. Pro úvod malé představení. Jiří Černohorský, se Zdeňkem Chytrou a Radkou Hladíkovou jsou vůdčí osobnosti spolku Čest, svoboda, respekt, který mj. stál za kampaní proti tzv. Globálnímu paktu. V minulosti na sociální síti Facebook sdílel video, které pochází z protestů proti summitu G20 v Hamburku a nařkl z násilností „imigranty s větším obsahem pigmentu“. Když jeho nenávistný a nesmyslný příspěvek administrátoři sociální sítě smazali a za opakované porušování pravidel nadělili Černohorskému 30denní blokaci, začal tvrdit, že je to „blokace za pravdu“. Sdílel například i hoax o Marrákešské deklaraci, podle nichž se ČR zavázala přijímat uprchlíky. Nedávno jsme ho mohli vidět například na akci neonacistické DSSS.

Jiří Černohorský se tedy rozhodl svolat protest na 22. prosince na pražské Palackého náměstí. Je ovšem zřejmé, že žádný velký úspěch ho nečeká. „Jen úplný pitomec si může myslet, že má šanci uspořádat nějaký pochod dva dny před štědrým dnem. Navíc akci, která nemá žádný důvod, žádný cíl,“ píše mu Jiří Bašík. „Debilní datum. Přijedu kdykoliv. Na Vánoce ale ne,“ vzkazuje uživatel pod přezdívkou Arkadij Gajdar.

Anett Lukášová Černohorského dokonce podezírá, že je placený Sorošem: „To myslíte vážně, zase jedni a titíž, opět mladí, které organizuje Kalousek platí Soros, Bakala, čeho chcete dosáhnout, oč Vám jde,je Vám špatně, strádáte, oč si koleduje tě, zatím Vás živí rodiče, nic jste pro tuto společnost nedokázali, nevytvořili, máte plnou hlavu hlouposti, kde jaký hňup Vás ovlivní, jdete za ním jak blbci.“

Jiří Černohorský se přitom nedávno bil za Andreje Babiše a jeho vládu. Nyní svolává demonstraci, která je inspirována násilným hnutí z Francie. Domníváme se ovšem, že dopadne podobně jako na Slovensku. Na protestu „žlutých vest“ se sešlo 18 lidí.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.