Samozvaný organizátor protiuprchlických demonstrací Jiří Černohorský, a spolu s ním mnoho dalších, ukázal svou hloupost. Bohužel, jinak to nazvat ani nelze. Na sociální síti sdílel video, které pochází z protestů proti summitu G20 v Hamburku a nařkl z násilností „imigranty s větším obsahem pigmentu“. Když jeho nenávistný a nesmyslný příspěvek administrátoři sociální sítě smazali a za opakované porušování pravidel nadělili Černohorskému 30 denní blokaci, začal tvrdit, že je to „blokace za pravdu“. Ne, není.

Snímek obrazovky 441 Na sociální síti Facebook lidé aktuálně sdílí video Tania Merendelli, na kterém jsou záběry hořících aut v Hamburku. Video Tanie Merendelli poslal prý její přítel. Škoda, že ji také nenapsal, co na videích je. Pozorný člověk si totiž všimne toho, že video pochází ze 7. července 2017. Mezi 7. – 8. 7. 2017 se v Hamburku konal summit G20. Ten se nesl ve znamení obrovských protestů a nepokojů. Záběry tedy zachycují město po řádění levicových i pravicových radikálů, kteří zde bojovali s policií.

„V severoněmeckém městě hoří auta. Dav protestujících se snaží blokovat cestu delegací do míst jednání G20, která začínají dnes dopoledne. Protesty se vyostřily už ve čtvrtek v podvečer, po klidnějším pátečním ránu dochází k další vlně násilností,“ psalo se v článku z loňského roku. „Několik desítek minut byl průvod zablokovaný, pak propukly srážky. Policisté se snažili oddělit část demonstrantů, která se nazývá černý blok, a ostatním chtěli umožnit pokračovat v pochodu. Na Twitteru policie uvedla, že její příslušníky demonstranti napadli. Nad městem se v některých místech vznáší černý dým,“ dodal 7. července 2017 server Akuálně.cz.

Nutno dodat, že Černohorský není jediný, který se nechal “nachytat”. Video sdílelo přes 31 tisíc lidí po celém světě.

O Jiřím Černohorským jsme psali již zde. Zajímavostí je, že si vymyslel, alespoň podle tvrzení místopředsedy Svobodných, i to, že na jeho demonstraci vystoupí Petr Mach.

Napsal: Jan Cemper
Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.