Jaroslavu Doubravovi v září končí funkční období a rozhodl se, že znovu už kandidovat nebude. Za svého nástupce si zvolil Jaroslava Teleckého, který bude kandidovat s jeho podporou v senátní obvodu 31. Telecký přitom bude kandidovat za nově vzniklo stranu PRO známých postav dezinformační scény Jindřicha Rajchla, Tomáše Nielsena a nebo Petry Rédové.

Právě toto spojení dobře napovídá orientaci hnutí. Senátor za Severočechy a dříve za komunisty Jaroslav Doubrava jednal na Krymu se šéfem tamější ruské administrativy Sergejem Aksjonovem. Ten o tom informoval na svém telegramovém kanálu. Rusko okupuje ukrajinský Krym od roku 2014 a od února vede proti Ukrajině útočnou válku.

Doubrava podle oficiální zprávy krymského parlamentu uvedl, že zastupuje „mnoho obyčejných Čechů, kteří nepodporují politiku své vlády“, i podnikatele, kteří chtějí obchodovat s Krymem navzdory sankcím. Svými proruskými aktivitami a podporou kroků ruského prezidenta Vladimira Putina je Doubrava známý. Názor nezměnil ani poté, co 24. února ruská armáda vpadla na Ukrajinu.

Rédová teprve nedávno musela přerušit svůj byznys s ruskou kosmetikou Faberlic fungující na bázi multi-level marketingu (pyramidy, letadla). 26. dubna 2022 se na společnost Faberlic Europe začaly vztahovat sankce o zákazu dovozu zboží z Ruska.

Další kandidátka hnutí Jana Zwyrtek Hamplová navrhuje okamžitě zrušit sankce proti Rusku. Navrhla pak, aby ČEZ odešel z lipské burzy. Proč to není možné, respektive by to pro stát bylo velmi nevýhodné, jsme už psali. Jiným kandidátem za hnutí Právo Respekt Odbornost je Tomáš Nielsen, který bojoval proti banneru v Hradci vyzývajícím lidi k podpoře Ukrajině.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.