Nedávno jsme psali, že známá dezinformátorka Petra Rédová, která je známá dezinformacemi o očkování a nově i proti Ukrajině, musela přerušit svůj byznys s ruskou kosmetikou Faberlic fungující na bázi multi-level marketingu (pyramidy, letadla). 26. dubna 2022 se na společnost Faberlic Europe začaly vztahovat sankce o zákazu dovozu zboží z Ruska.

Nyní to vypadá, že si našla nový byznys. Na placených webinářích radí lidem především důchodového věků, jak se údajně zbavit „bordelu z očkování“. Vše zřejmě souvisí s tím, že Rédová a další si vymysleli, že očkování proti COVID-19 obsahuje různé nebezpečné látky. Přicházela například s „objevnými zjištěními“, že krev očkovaných se v prostředí „in vitro“ sráží. Jak už jsme psali, tento proces je samozřejmě správný a bez něj by nikdo z nás nepřežil. Srážení krve je důležitým procesem hemostázy, tedy zástavy krvácení. Vzniklá krevní sraženina ucpe defekt ve stěně cévy a zamezí tak krvácení. Jev tedy samozřejmě nijak nesouvisí s očkováním a krev se po styku s venkovním prostředím sráží všem zdravým lidem.

Projekt Vaxinátor zveřejnil video, ve kterém ukazuje, že třeba i v kapce destilované vody lze při troše fantazie najít předměty, které vypadají jako parazit, nanobot nebo čip. Ve skutečnosti se jednalo o vlákno z ubrousku, o prach nebo znečištění laboratorního sklíčka.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.