Petra Rédová byla hvězdou dezinformační scény v době COVIDu. Zdravotní sestra z Británie byla falešně označovaná jako zdravotní sestra z brněnské JIP, ačkoliv neměla přehled o situaci v České republice. A nyní začala lhát o situaci na Ukrajině. Je příznačné, že Rédová obchoduje s ruskou kosmetikou.

Rédová v novém videu tvrdí, že by Česká republika neměla na Ukrajinu vozit zbraně, protože to přispívá k válce a dokonce, že ukrajinská armáda prý střílí po civilistech. To je samozřejmě součást ruské propagandy. Zprávy, že by ukrajinská armáda střílela úmyslně do civilních cílů se ukázali jako falešné. Naopak ruská propaganda tvrdí, že ruské bombardování měst je falešné, ačkoliv k němu existují důkazy. Existují důkazy, v Mariopolu jsou desetitisíce, možná statisíce lidí bez vody, jídla a elektřiny a ruská armáda je nenechá z města odejít. Ruská armáda také při útoku na Kyjev prakticky srovnala se zemí asi třináctitisícové město Borodjanka.

Rédová ve svém videu absolutně ignoruje fakt, že Rusko zcela neomluvitelně zaútočilo na Ukrajinu a hovoří o tom, že se mají země dohodnout. A Rusko útočí na Ukrajinu pomocí svých milicí už od roku 2014. Údajní „banderovci“ by nemuseli bojovat na Donbasu, kdyby na ně neútočila proruská teroristická organizace Doněcká lidová republika a jejich milice vyzbrojované Ruskem.

Faktem je, že Petra Rédová díky sankcím přijde o část svých příjmů. Společnost Faberlic kvůli blokaci bankovních účtů bude mít velký problém vyvážet kosmetiku do Evropy. A právě s kosmetikou Faberlic Rédová obchoduje.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.