Ondřeje Neffa velmi netěší, že jeho web byl uveden mezi těmi, které šířily dezinformace o koronavirové nákaze.

Tématu se tentokrát už potřetí (poprvé zde,  podruhé zde) věnoval ve svém úvodníku ze soboty 28. 11. 2020 pod názvem „Korona a cenzura“. Pro informaci uvádíme první část článku:

„Zatímco budeme o víkendu čekat, zdali vývoj situace umožní exekutivě přejít na stupeň 3 z aktuálního stupně 4 systému PES, můžeme se zabývat přemýšlením o znemožňování publikace nesouhlasných názorů na koronavirová opatření. Neviditelný pes – jeho stanovisko vyjádřené v úvodnících je jednoznačně vůči opatřením pozitivní – nesouhlasné názory zveřejňuje.
Vysloužil si tím zařazení na černou listinu serveru Manipulátoři vedle očividně manipulačního proruského Aeronetu a bizarního Protiproudu. Tato ostrakizace je součást rozmáhající se mazací kultury. Jejích příkladů je mnoho, k lítosti někdejšího obdivovatele Západu zejména v anglosaském světě. Zde bylo dosaženo zatímního vrcholu, když některé televize přerušily vysílání přímého přenosu prezidenta Spojených států Trumpa.
Mluvme ale o koroně. Velkým koronavirovým disidentem je exprezident Václav Klaus. V jeho Institutu vyšly na toto téma už dvě knihy a on k nim napsal předmluvu a sám takovou knihu podle svých slov píše. Na veřejnosti manifestoval svůj postoj 17. listopadu na Národní třídě okázalým výsměchem elementárních hygienických opatření. Na počínání tohoto druhu je možno udělit pokutu. Není nic známo o tom, že Klaus takovou pokutu dostal. Bylo by třeba zvážit, zdali by nezasloužil pokutu v maximální myslitelné výši. Člověk s jeho vlivem musí být nahlížen přísněji, než řadový občan. Stát je ale zbabělý a je příliš zaveden na papalášství, než aby k tomu přikročil.“
[Konec citace]

 

Závěr

Ondřej Neff se opakovaně dopouští argumentačního faulu označovaného jako slaměný panák. Svobodně si na svém webu zveřejnil články, které obsahují dezinformace, stejně svobodně si náš web dovolil napsat, že tyto články dezinformace obsahují. Tohle má být cenzura? Nebo by snad pan Neff chtěl poroučet nám, o čem a jak máme psát? Důkazy, které jsme uvedli, nezpochybnil, takže z jeho strany jde pouze o kouřovou clonu a pokus vzbudit soucit se sebou jako nevinnou obětí.

Naprostý (a nesouvisející) nesmysl představuje Neffova zmínka o přerušení projevu Donalda Trumpa některými z amerických televizí. Jsou to soukromé firmy zaměřené na zisk a je to rozhodnutí jejich managementu. Pokud budou takto pokračovat dál a zadavatelům reklamy se to nebude líbit, majitelé manažery vyhodí, nebo tyto televize zaslouženě zkrachují.

Když tedy Neff křivě obviňuje upozorňování na dezinformace coby cenzuru, řadí se k osobám, jako je Daniel Kaiser z ECHO24 či europoslanec Ivan David. Podle posledně jmenovaného dokonce nelze o někom napsat, že lže, protože je to prý cenzura.

Dodatek

Zařazení Neviditelného psa do sousedství Protiproudu by pana Neffa (nositele Krameriovy ceny od antisemitského spolku Asociace nezávislých médií) nemělo nijak překvapit, protože tam už mnoho let patří. Koneckonců jsou na obou webech publikovány (někdy i tytéž) texty například Petra Hampla, Ivo Strejčka, Vlastimila Podrackého, Václava Klause či Ladislava Jakla; články Markéty Šichtařové vedle Neviditelného psa a ECHO24 vycházejí i na AC24.


author