Na sociálních sítích se opět šíří grafika, očerňující prezidenta Miloše Zemana. Grafiku v Loňském roce sdílel na Twitteru například Karel Peka, ale zřejmě ani on není autorem. Tak pro začátek. Miloš Zeman není rozhodně příkladem pravdomluvnosti. Jeho výroky a fauly zaměstnávají (1, 2, 3…) velmi často náš projekt. Ale lhát a manipulovat se nemá. O nikom.

Tak po pořádku. Vyčítat někomu, že pochází z rozvedené rodiny je trochu nefér. Nikdo nemůže za svou rodinu. Co se týká zákazu vysoké školy, tenkrát to tak skutečně chodilo, že nebyly žádné oficiální písemné „zákazy studovat“ z OV KSČ, dotyčný „jen“ nedostal doporučení a nebyl přijat. Během pražského jara se opravdu moc lidí proti Komunistické straně nebouřilo. Z dnešního pohledu to nemusíme chápat, ale faktem je, že reformní program ztělesněný Dubčekem, Smrkovským a spol. skoro celý národ naopak podporoval.

V textu je také uvedeno, že byl prověřenou osobou a autor se snaží naznačit, že to má být chápáno negativně. To není pravda. Miloš Zeman se k tomu, že byl veden jako „prověřená osoba“ vyjádřil. Sice nepravdivě, ale vyjádřil. 17. ledna 2013, tedy v době vrcholící předvolební kampaně řekl, že „byl na seznamu státní bezpečnosti, jako nepřátelská osoba.“ To není pravda. Na druhou stranu to však ani neznamená, že prezident Zeman kolaboroval s režimem.

„Svazek prověření signálu (neboli signální svazek) zavádí se na prověření signálních poznatků o protistátní činnosti osoby (projevování zájmu o skutečnosti představující státní tajemství, mimoslužební návštěvy zastupitelských úřadů kapitalistických států, podezřelý styk, nebo dopisování s osobami v kapitalistických státech a tak pod.), získaných agenturou, vyšetřováním, hlášením různých úřadů, občanů a podobně, za účelem potvrzení jejich pravdivosti.

Lhůta k prověření těchto signálů se stanoví na dobu 6 měsíců od zavedení svazku, kterou může ve zvláštních případech prodloužit náčelník součásti (u VKR náčelník operativního odboru) o dva až tři měsíce.Potvrdí-li se signál o protistátní činnosti, převádí se tento svazek na jiný druh operativního svazku.Neprověří-li se signál a nejeví-li se nutnost dalšího prověřování, svazek se ruší. Jestliže však materiály dle svého obsahu nelze zničit, je možno podle charakteru získaných poznatků o osobě, svazek prověření signálu převést na pozorovací nebo uložit do operativního archivu.“ Zdroj.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com