Web ECHO24 zveřejnil 8. ledna 2022 článek historika Petra Blažka „Učili nás špionské praxi, říká Andor Šándor o škole, kterou absolvoval i Petr Pavel“. Blažek se v článku označeném jako analýza odvolává na memoáry Andora Šándora „Čeká nás pohroma? Životní příběh generála tajné služby.“ vydané v roce 2016.

Petr Blažek se ve svém aktivismu bohužel opírá o výroky osoby, která je už několik let známa jako podporovatel Putina, a je tedy zcela nedůvěryhodná. Andor Šándor se například v roce 2016 spolu s dalšími exponenty (několika exagenty StB) naší proruské scény zúčastnil akce Mýty o Rusku, pořádané v Poslanecké sněmovně [sic!] kremelskou vlivovou agenturou ISSTRAS pod záštitou Tomia Okamury, Radima Fialy a Jaroslava Holíka (všichni z SPD). Tehdy Šándor prohlásil: „Mám plno výhrad k Putinovi, ale lehce autoritativní, stabilní a předvídatelné Rusko je lepší než Rusko v rukou opilce Jelcina.“

V pořadu „Jak to vidí“ z 25. srpna 2020 zpochybňoval informace o otravě Viktora Juščenka a Alexeje Navalného a obhajoval regulérnost zfalšovaných voleb v Bělorusku. V lednu 2021 obhajoval používání (v Evropě neregistrované) vakcíny Sputnik. Na jaře 2021 zpochybňoval informace o ruské diverzní akci ve Vrběticích a vysloužil si za to citaci a pochvalu z Kremlu.

V poslední době se už prezentuje jako prodavač hrnců, tedy lépe řečeno bunkrů. A proslavil se výrokem, že za civilní oběti na Ukrajině je odpovědná Ukrajina, protože se snaží sestřelit ruské rakety a sestřelená raketa občas spadne na obytnou čtvrť.

Poslední odstavec doplnil Jan Cemper


author