Generál Andor Šándor mnohé překvapil a navnadil, když na čtvrteční jedenáctou hodinu ohlásil mimořádnou tiskovou konferenci, na které chce představit důležitou bezpečnostní výzvu občanům České republiky. Během tiskové konference nejprve oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta a pak si z tiskové konference udělal prodejní veletrh své firmy na stavbu bunkrů. „My si s klukama, jako mladí svišti taky stavěli bunkry, ale tiskovky jsme k tomu teda nedělali,” glosoval Michael Skřivan.

Šándor však svým jednáním naštval především nejrůznější dezinformátory, kteří čekali, že přijde se závažným sdělením týkající se bezpečnosti ČR. Doufal v to například Jindřich Rajchl, nebo Zuzana Majerová Zahradníková. Na tiskovou konferenci lákal i dezinformační web AC24.

„Jedno se Andorovi musí nechat. Před tím jeho vystoupením bylo hezký sledovat, jak na něj lákají své fans různá komerční “vlastenecká” košťátka. Asi věřili, že Andor konečně oznámí nějaké “šokující odhalení”, nad kterým si naši “vlastenci” přihřejí polívčičku. A on jen dělal teleshopping, čímž naše “vlastence”, kteří ho už brali jako svého člověka a agitovali za něj, mimořádně nasral,“ glosoval analytik Roman Máca.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.