Blíží se senátní volby. K podzimním volbám do Senátu bylo připuštěno 179 kandidátů. Je jich hlavně kvůli společným nominacím stran a hnutí o 54 méně než při předchozích volbách, které se konaly v roce 2016 ve stejných 27 obvodech. Mezi nimi i řada postav dezinformační scény.

Jaroslavu Doubravovi v září končí funkční období a rozhodl se, že znovu už kandidovat nebude. Za svého nástupce si zvolil Jaroslava Teleckého, který bude kandidovat s jeho podporou v senátní obvodu 31. Telecký přitom bude kandidovat za nově vzniklo stranu PRO známých postav dezinformační scény Jindřicha Rajchla, Tomáše Nielsena a nebo Petry Rédové. Kandidovat chce i samotná Petra Rédová v Brně. Nově vzniklé hnutí PRO nominovalo i další známé postavy dezinformační scény. Tomáše Nielsena do Jihlavy, Janu Zwyrtek Hamplovou v Kroměříži nebo Ivana Noveského v Mělníce a Hanu Zelenou v Ostravě, která také šířila dezinformace v době pandemie. V Mělníce za Manifest.cz chce kandidovat i homeopatička Karen Pumrová, která jako lékařka „nezná význam“ PCR testů.

Za Moravany bude v Olomouci kandidovat Ctirad Musil. I on se proslavil dezinformacemi v době pandemie.

V Praze 11 hodlá kandidovat spíše úsměvná postava dezinformační scény Robert Vašíček. Vedle, na Praze 10, pak Jiří Kobza z SPD.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.