Soňa Peková proslula jako mikrobioložka. Brzy se však ukázalo, že jí prezentované informace nejsou pravdivé. Postupně se z ní stala jedna z hlavních postav dezinformační scény, kdy začala lhát i o laboratořích na Ukrajině, vzývat Putina a specializovat se na bizarní teorie jako je pád Atlantidy. Nyní prý k ní promlouvá Bůh.

„Paní doktorka Peková zavítala do diskusního pořadu vydavatele Protiproudu Petra Hájka. Což je dobrá platforma pro prezentaci libovolně uhozené iracionality. Nejprve nakousne náboženství, pak i existenci mimozemšťanů. Moderátor například načne téma UFO, zmíní zprávy americké armády, že mají řadu záznamů nějakého neidentifikovaného vzdušného jevu, a paní doktorka naváže – že prý přečetla řadu ezoterických knih.

Za pandemie stačilo plácat nesmysly o tom, že rouška nezabraňuje prskání slin do okolí, a byli v televizi. Pak přišlo očkování, pandemie ustoupila, a ti „noví proroci“ přestali veřejnost zajímat. Někteří to neunesli, a Prozřeli. Takže se momentálně předvádějí jako proroci nových náboženství napojených na mimozemské civilizace,“ píše Forum 24.

„Je třeba studovat obory napříč. Tím člověk získá jakousi představu o tom, co je podle jeho vědomí, svědomí a vnímání správné. Jakmile zjistí, že toto je podle něj správné, tak si potom musí uvědomit, že člověk je vlastně součástí Boha. My jsme jeho součástí. Pokud já vím, co je správně – a já jsem součástí Boha, takže jsem s ním, on je se mnou, a pokud je Bůh se mnou, tak kdo mne může porazit? Co mi může kdo udělat? Pokud zjistíte, jak to asi je, uvědomíte si, že pokud jste Bůh, Bůh je vy, a pokud je s vámi Bůh, tak se nemáte čeho bát. A Bůh chce, abyste dělali to, co je správné,“ tvrdila v Protiproudu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.