ČT24 a Deník daly prostor energetickému expertu Vladimíru Štěpánovi. A ten se chopil příležitosti a začal hlásat ruskou propagandu. Přitom stačilo zjistit, kdo Vladimír Štěpán je. Například 30. června byl hostem pořadu „O čem se mlčí“ což je pořad na YouTube, který vytváří dezinformační projekt Asociace nezávislých médií. Respektive jedná se o asociaci dezinformační médií a publicistů. Takových, kteří porušují neustále etické kodexy pro novinařinu a nemají tak šanci se stát členy Syndikátu novinářů ČR, tedy asociace skutečných novinářů a vydavatelů. Kromě toho, že Asociace nezávislých médiích sdružuje média, která lze jednoznačně nazvat prokremelskými a také antisemitskými. Štěpán byl hostem diskuze i 1. února pořádané Novou republikou. Tedy projektem dezinformátora Ivana Davida z SPD.

Vladimír Štěpán dlouhodobě lobbuje za dostavbu a spuštění plynovodu Nord Stream 2. Ten by v současné době jednoznačně pomohl Rusku a jeho obchodům s plynem. Vladimír Štěpán vyzývá, aby Evropa ohnula hřbet a přistoupila na argumenty Ruska ohledně údajné údržby ostatních plynovodů a rizika přerušení dodávek. Rusko se snaží tímto způsobem Evropu vydírat. Štěpán také vyzývá, aby v době, kdy Rusko vraždí civilisty, například v obchodním domě v Kremenčuku, se s Kremlem (respektive Gazpromem 100 % vlastněným ruským státem) dohodla smlouva pro ČR.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.