Krameriovu cenu letos poprvé udělila několika novinářům Asociace nezávislých médií, která byla založena 22. 3. 2015. V zakládacím prohlášení asociace jsou uvedena tato jména: Stanislav Novotný, Petr Žantovský, Ondřej Geršl a Jan Korál.

AKTUALIZOVÁNO: Reakci Petra Žantovského naleznete na konci článku a také v samostatné rubrice Reakce na články.

ANM sice má své webové stránky a zakladatele, neuvádí však, jaká nezávislá (?) média v ní mají být sdružena, a na e-mailové dotazy po členech neodpovídá.

ANM uvádí samu sebe jako “společenství těch, kdo provozují, vydávají nebo autorsky se podílejí na aktivitách skutečně nezávislých médií, většinou (ale nikoli jen) internetových“:

tiskova-prohlaseni-asociace-nezavislych-medii

Lze tedy pouze podle zakladatelů odvodit, že Ondřej Geršl zastupuje web AC24 a jeho tištěnou odbočku Vědomí (a další manipulační web Lajkit) a že Jan Korál reprezentuje hlavní konspirační web NWOO. Petr Žantovský, mohutně publikující na Parlamentních listech, podle vlastního prohlášení má k tomuto sociálnímu médiu vazby „výhradně autorské“ a pan Novotný je předsedou ANM.

Prokremelská orientace výše uvedených webů je s dostatek známa, je doložena a nemůže o ní být pochyb. Navíc Jan Korál se v rozhovoru pro server Neovlivní v roce 2015 sám vyjádřil, že u nás chybí ruský pohled. („Já se ruským informačním zdrojům věnuji půl roku a ještě nedokážu objektivně posoudit, co je a co není propaganda.“). Ostatně při rozkliknutí zpráv na NWOO se jako jedna z podrubrik objeví Aeronet…

Oba servery však mají ještě jiné zaměření, o kterém se kupodivu nemluví a na které nesmíme pro jejich vyhraněně proruskou agendu zapomínat, totiž antisemitismus nejhrubšího zrna.

NWOO

Hojné antisemitské příspěvky jsou různé provenience, často se jedná o překlady.

Překlady z angličtiny:

Překlady z ruštiny:

K těmto textům patří například sovětský Katechismus Hebrejce, nebo příspěvek Rothschildi se stěhují do Ruska, kde můžeme najít pasáže jako třeba tuto: „Po tomto konstatování mnozí opáčí, že židé určitě nemohli sponzorovat Hitlerovo ničení židů v Evropě i v SSSR. Jak by mohli platit ničení svých? Jenže ve skutečnosti židé nebyli v Evropě likvidováni, sbírali je sice do táborů, ale vůbec ne kvůli masové likvidaci (holokaust, plynové komory, Osvětim – to všechno jsou z velké části mýty).“

Můžeme rovněž shlédnout film o údajném teroru kyjevských sionistů. Zde už rusko-antisemitská propaganda dosahuje absolutního vrcholu stupidity – Ukrajinci jsou zaprodanci židů i fašisté najednou.

Ruská „historička“, docentka moskevského institutu MGIM, Oľga Nikolajevna Četverikovová v seriálu Skryté dejiny EÚ píše, že předválečná ČSR byla ovládána sionisty, a tvrdí, že Heydrich musel zemřít, protože byl nepohodlný sionistovi Himmlerovi. V tom se shoduje s ruským internetovým „politologem“ a všeználkem V. V. Pjakinem, který například hovoří o jakémsi globálním prediktorovi a o Praze coby židovském esoterickém centru, kde byl v roce 1943 (sic!) zabit Heydrich, protože pronikl příliš blízko…

V. M. Zaznobin, inženýr akustického projektování ponorek, vedoucí Fondu konceptuálních technologií (jeho zástupcem ve Fondu je právě V. V. Pjakin), je autorem „odborného“ textu Židé byli vytvořeni egyptskými kněžími jako věční vnitřní otroci.

Původní texty:

Obdobně kreativně jako výše uvedení ruští pseudovědci nakládá s historií anonymní autor v příspěvku Operace Barbarossa: „Je to již 75 let od události, která v konečném důsledku zlomila vaz fašistům a jejich sionistickým podporovatelům ve snaze zničit komunismus a především vyhladit Slovanské národy.“

Rovněž nepodepsaný článek Bilderberg, Sionisti, Vatikán, Zednáři slovníkem náleží pod úroveň dlaždiče a oslavuje Protokoly sionských mudrců. K „protokolům“ server rovněž poslouží přednáškou Jana Skácela.

Zřizovatel webu Jan Korál v příspěvku Havlisticko-americká klika se bojí změn v ČT a chce svůj vliv získat přes iniciativu Svobodu médiím z 20. 4. 2015 o 11. září 2011 požaduje, aby se psalo mimo jiné o tom, že „protokoly sionských mudrců vypovídají o současné realitě nezávisle na tom, kdo je sepsal.“ To je tedy už silný propagandistický tabák.

***

Kromě toho si zájemci mohou stáhnout texty či knihy jako Hrobaři Ruska od Alfreda Rosenberga, Mezinárodní žid od Henryho Forda, Bolševici, Beneš a my od Vladimíra Krychtálka, O nerovnosti lidských plemen od Arthura de Gobineaua, Židovská rituální vražda od Artura Schramma (1943) či Synagoga Satanova od Andrewa Carringtona Hitchcocka.

Antisemitská a nacistická propaganda na serveru NWOO je navíc organicky a imanentně propojena s propagandou arabsko-muslimskou – zejména co se týče 11. září 2001. Pan Korál ostatně na svém serveru nabízel příslušná trička. (eshop momentálně nefunguje, přikládáme proto screenshot z webového archivu)

Screenshot z webcache.googleusercontent.com
Screenshot z webcache.googleusercontent.com

Diskusní příspěvky na NWOO

Diskusní příspěvky antisemitské zaměření webu jen završují. Pro názornost uvedu několik ukázek. Styl, syntax i pravopis jsou původní.

K „upoutávce na knihu“ Mýtus šesti milionů

 • Jan Jinsky napsal: 8. 3. 2016 (12.20): Když to říkal revizní lékař SS, tak je to jistě pravda. Jane Korále… za nácka jsem tě až doteď neměl, ale asi jsi. Tohle je opravdový hnůj, zaštiťovat se zprávou lékaře SS.
 • admin napsal: 8. 3. 2016 (12.39): Ničím se nezašťiťuju. Informuju o tom, že existují různé pohledy na historii

***

 • Čech napsal: 8. 3. 2016 (13.29): Stačí si zajet do Osvětimi a vidět ty haldy brýlí, bot, protéz. Všem mladým pochybovačům o zrůdnosti nacismu VŘELE DOPORUČUJI,ZÁŽITEK NA CELÝ ŽIVOT!
 • admin napsal: 8. 3. 2016 (14.27): nejde o zpochybnění hrůznosti nacismu, jde o zpochybnění sionistické propagandy a jejího zneužívání

***

 • admin napsal: 8. 3. 2016 (14.41): Nevím, co všechno v té knize je, nejsem historik a nejsem odborník na to téma. Ale je dobré znát názory z více stran. A o to jde.

***

 • pedros napsal: 8. 3. 2016 (20.44): Marie má pravdu!Že jó,židáčku! židák,a přímo židáctvím jako ideologie, je čirá prolhanost.Celé dějiny židáctví jsou nepřetržitý tok lží,klamstev,podvrhů a lstí!Vždyť ten dobytek falšuje i archeologii ke svému prospěchu! Těch lží se už během staletí nakupilo tolik,že jedna, osvětimská,je pouhou kapičkou v tom moři podfuků této satanské sekty!

K článku Bilderberg 2016 oficiálně vyhlášen: Dráždany 9.-12.6.

 • Milan napsal: 11. 4. 2016 (22.25): Hele,Jinskej,ty židovskej smradlavej podvraťáku,pouze díky Tobě a tvým soukmenovcům v pejzu se kvapem blíží doba,kdy si konečně scénář 70 ti letého holokaustového blábolu vyzkoušíte v praxi :-D. Čím dříve bude ta zlodějská vražedná nelidská židulská špinavá chátra lítat komíny,tím lépe. Už aby to bylo,nemůžeme se dočkat a chci také přiložit ruce k dílu a pomoci lidstvu v dobré věci a víře zbavit se monster a nelidských bestií.

K článku Konečně jsou Kalousek a Schwarzenberg v roli, která jim padne

 • židovští vlastizrádci napsal: 30. 3. 2016 (13.04): Z 90% jsou všichni vlastizrádci židovští degeneráti,ve „vládě“ kdysi našeho protektorátu sedí těch obřezaných sviní více jak 85 %,okrádají,rozkrádají vše,co je nám všem drahé a co národ vybudoval.
  Je nanejvýš nutné je zastavit! Musí být všichni,včetně rodin a všeho příbuzenstva zlikvidováni a nesmíme setřit ani malé židovské panharty a veškerou parazitickou a vlastizrádnou sqvadru do posledního pozabíjet.
  On dobře pan A.H. věděl,proč ty prolhané zlodějské zmrdy prohánět komíny,jak se tím tak sami rádi holedbají ve své pohádce o hlokaustu,který ve skutečnosti nikdy neexistovat,stejně tak jako nějakých přiblblých 6 milionů zdechlin,nýbrž těch bastardů pochcípalo pouze cca 350 tisíc a to především díky bombardování zásobovacích tras Usraelskými zločinci a nemalou měrou díky své vlastní zálibě v jakékoliv špíně. Jestli ty pijavice škodily tehdejšímu státu stejnou měrou,jak činí i dnes,je minimálně jejich internace jediné správné řešení.
  Ti odporní podlidi budou tak dlouho provokovat,až se jim jejich holokaustnický sen opravdu splní a tyhle nelidské bestie budou na planětě zemi do posledního vyhlazeny!

Administrátorovi, Janu Korálovi, antisemitské příspěvky očividně konvenují, protože s nimi nepolemizuje, zato se vymezuje proti oponentům.

AC24

Antisemitismus, i když v menším měřítku, se najde i na serveru AC24. Na rozdíl od NWOO není tak okatý, nýbrž méně vyhraněný a podprahový a nesklouzává k přímému antisemitismu.

V nepodepsaném blábolu Rothschildové: Rodina, která manipuluje s celým světem se například tvrdí, že Rothschildové vlastnili společnost IG Farben (která dodávala do koncentračních táborů cyklon B), že Amschel Rothschild byl uškrcen šňůrou ve svém hotelovém pokoji v Paříži a že Rupert Murdoch nařídil svým redaktorům a ředitelům zpravodajství po celém světě, aby to označili za srdeční infarkt, a že Hitlerova babička byla služkou u Rothschildů.

Oblíbené téma propojení židů s útokem na WTC najdeme v přeloženém článku Kam volali 11/9 Rothschildové?.

Diskusní příspěvky na AC24

Pro koho je server primárně určen, ukazují citace zpod zveřejněných textů. Styl, syntax i pravopis jsou původní.

(Na diskusní podstránce samozřejmě nechybí poučení: Zřizovatelé upozorňují: „Vážení čtenáři, pokud se chcete účastnit slušné diskuze, přihlašte/zaregistrujte se prosím vpravo nahoře – černá lišta / klikem na “PŘIHLÁŠENÍ”. Děkujeme za pochopení.“ Zjevně jsou tedy takováto vyjádření podle pana Geršla slušná.)

K článku Známá česká vědkyně prolomila tabu. S odvážnou přednáškou varuje před chemtrails a co způsobují s naším mozkem (14. 10. 2016)

 • # smrt USSA 2016-10-14 16:15: Ale že nás ti zkurvení usraelští židáci a jejich přisluhovači včetně židovské protektorátní “vlády” tráví…

K článku George Soros vyzývá k celosvětovému povstání proti Putinovi (11. 10. 2016)

# Pavel Blaheta 2016-10-11 15:22: A naše kurvy fašistické satanistické skákají jak Soroš píská. To zablokování účtů ERB banky je toho i důkazem. Normálně fungující banka a najednou jí někdo zablokuje účty. Jak si to vůbec ty kurvy fašistické mohou dovolit?

K článku V Moskvě byla uzavřena pobočka Amnesty International (3. 11. 2016)

# žid parazit 2016-11-03 19:28: Bravo,jen tak dál bratři Rusové.
Ale schází jmenný seznam těch parazitů,což budou pochopitelně všichni židáci.
Žid=více než veš,vši se zašlápnou,tak proč se židi nechají jen tak jít?????
Postřílet a spálit!

Závěrem

Krameriovu cenu obdrželi Jan Petránek, Tereza Spencerová, Robert Mikoláš, Tomáš Hauptvogel, Ondřej Neff a Jan Schneider. Jan Petránek za celoživotní přínos, Jan Schneider získal zvláštní cenu za publicistiku, další ocenění již za příslušnou žurnalistickou oblast. Ocenění Jana Petránka, Jana Schneidera a Terezy Spencerové (známá mj. opakováním tvrzení, že údajně Heydrich houpal na kolenou malého Václava Havla) se ovšem jeví v poněkud jiném světle, když víme, že v různém složení vystupují na akcích jako například „Mýty o Rusku“, „Oděské memento“ nebo „Ukrajina dva roky po událostech na Majdanu a v Oděse“ (1). Jan Schneider je mimochodem také kolegou Petra Žantovského v časopise Vědomí, které vydává Ondřej Geršl. Udělení cen tedy vypadá jako taková „malá domů“. Příští rok by ji mohli získat i další spolupracovníci Petra Žantovského z Vědomí, například Eric Best nebo Ľubomír Huďo.

Dalo by se uvažovat nad tím, zda jsou si všichni ocenění (ostatně byli i další nominovaní?) a také členové poroty (2) vůbec vědomi, že přijetím ceny či vůbec účastí na akci vlastně podporují nejen prokremelskou, ale i tu nejvulgárnější protižidovskou propagandu.

Bylo by také zajímavé vědět, jak by výše uvedené ukázky hodnotil odvolací soud, který se nedávno zabýval žalobou na Miloše Zemana a který označil texty Ferdinanda Peroutky za antisemitské. Nebo jak by se k nim vyjádřil Radim Panenka ze sociální sítě Parlamentní listy, který pro facebookový profil Jiřího Ovčáčka dodává objednané texty, například o tom, jak je podlá Terezie Kaslová, když zažalovala Miloše Zemana a přitom si dovoluje mít za dědečka protektorátního ministra Bienerta (autorem textu se stejným obsahem zveřejněného na Parlamentních listech o den později je ostatně i odborník na mediální manipulace, Petr Žantovský).

Pokud bude mít cena další ročník, měla by se raději přejmenovat. Například jména Krychtálek nebo Emanuel Moravec jsou určitě stále volná…

Poznámky:

(1) Ke konferenci vyšel sborník, vydaný společností Petra Žantovského Medias Res, jako autoři příspěvků jsou uvedeni Pavel Letko, Jaroslav Bašta, Tereza Spencerová, Petr Žantovský, Jan Petránek, Ľubomír Huďo, Stanislav Novotný, Jan Schneider, Vitalij Zacharčenko.
(2) Vedle Stanislava Novotného, předsedy Asociace nezávislých médií, a Radomíra Pekárka, šéfredaktora webu První zprávy.cz, v jejichž případě nemá co překvapit, jimi byli: René Zavoral, generální ředitel Českého rozhlasu, Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes, František Cinger, redaktor Práva, a Vladimír Skalský, ředitel Slovenského domu.

Reakce Petra Žantovského:

Petr Žantovský, 27. 11. 2016 – reakce na článek

„Dobrý den, obracím se na vás jako šéfredaktora serveru Manipulátoři.cz. Přečetl jsem si článek z 25.11.2016 Asociace nedůvěryhodných médií. Neberu jeho autorovi nebo vašemu webu myslet si o ANM co chcete, ANM si zas může své myslet o serveru Manipulátoři.cz. Rád bych ale uvedl, že se divím, že věnujete akci, která proběhla před bezmála půlrokem, 16. června 2016. To opoždění mi signalizuje, že svým obsáhlým textem, kde je cena zmíněna jaksi pobočně, sledujete nějaký jiný záměr.

Zcela opomíjíte skutečnost, že mezi oceněnými byly takové veličiny mainstreamového mediálního světa, jako Ondřej Neff či Robert Mikoláš, i Jan Petránek je pravidelným spolupracovníkem Českého rozhlasu (já ostatně taktéž), k mainstreamovým médiím patří i Tomáš Hauptvogel a konečně i Tereza Spencerová (Literární noviny), ačkoli na tu jste se z mně neznámých důvodů zvláště zaměřili.  Kdybyste totiž chtěli vědět, proč vznikla ta Krameriova cena, mohli jste se postě zeptat kohokoli z vyhlašovatelů. Dověděli byste se, že to není cena výlučně pro autory z mimomainstreamové mediální scény, ale také ocenění novinářům z mainstreamu za jejich nezávislé novinářské výstupy. My totiž, na rozdíl od Vás, neděláme propast mezi mainstreamem a zbytkem mediálního světa. Součástí vaší politiky nejspíše je vytlačit ne-mainstream do undergroundu, proč jinak byste plýtvali tolikerým časem a úsilím jen proto, abyste tento \“underground\“ špinili. Také byste měli  asi vědět, když se pasujete do role znalců mediálního prostředí, že měsíčník Vědomí už rovněž několik měsíců nevychází, poslední číslo vyšlo tuším v červnu či červenci, to lze snadno ověřit. A za mimořádně hloupé považuji, že svou rétoriku vůči některým webům (aniž bych zde dělal jejich advokáta) stavíte mj. na rozsáhlých citací z \“diskusí\“ pod články. Dobře víte, co také \“diskuse\“ zpravidla obsahují a že jejich obsah málokdy vypovídá o autorské části příslušného webu. Ale to vy jistě víte, protože když jsem Vám chtěl napsat tuto reakci přímo pod článek, nepodařilo se mi najít způsob. Vy jste prostě diskuse pod články vypnuli. Tím sice dáváte najevo, že se Vám nelíbí, když Vám někdo kazí redakční práci rozmanitými sprostotami, ale zároveň se tak uzavíráte jakékoli diskusi. Pokud byste mne a vaše čtenáře chtěli přesvědčit o opaku, stačí maličkost – zveřejnit tento můj text v redakční části vašeho webu.“

Další odkazy k tématu:


author