MF Dnes v pondělí 17. prosince přinesla glosu „Štefan Harabin, naděje pro Slovensko“. Autorem glosy je (bývalý, naštěstí vyhozený) policejní prezident, předseda antisemitské Asociace nezávislých médií a občasný přispěvatel Pleslovy MF DNES, Stanislav Novotný. Autor představuje českým čtenářům nechvalně známého uchazeče o post slovenského prezidenta jako výlupek všech ctností a ideál.

Názor pana Novotného samozřejmě nesdílíme. Protože s ním hodláme polemizovat, uvádíme nejprve celý jeho text.

Na nedávnou oslavu 100. výročí vzniku Československa přijel slovenský prezident Andrej Kiska. Zavítal na Vítkov, hradní dekorování ozdobil. A pak hurá do Lucerny, kde jej neodolatelný Michael Kocáb přivítal coby „našeho prezidenta“.

Přemýšlel jsem: čím jsme si komediantské korunování popradského lichváře a eurohujera zasloužili? A hle: ono je to skryto v písni! Ve slavné šifře mistra Kocába: „Prachy, jenom prachy nečekají, jen po nich sáhneš a už tě mají.“ Přes tento magický kód se Kocáb prozpíval až k založení fondu Trend, na jehož konci zůstalo bez zastání 100 000 podvedených akcionářů. A Kiska? Ten se pod stejným praporem propracoval na Bratislavský hrad.

Chtivost tak stvořila zástupy nesvobodných služebníků cizí moci, odevzdávačů státní suverenity a schvalovačů vyděračských koloniálních manýr. Zkompromitované eurolidi. A ti se všichni vzájemně vítají, oslavují, sdílejí a plesají. A tak není divu, že když někdo hlasitě zvolá, že král je nahý, ba co více, když tak učiní způsobem kvalifikovaným, snaží se jej titíž překřičet, nevnímat, ostrakizovat. Když tak navíc učiní člověk, který byl po léta součástí systému a není to pouze rozhněvaný slepý střelec, establishment vždy spolehlivě vycítí smrtelné nebezpečí.

Na Slovensku se jako kandidát na úřad prezidenta objevil bývalý předseda Nejvyššího soudu a ministr spravedlnosti, soudce Štefan Harabin. Nebojácně definuje skutkové podstaty trestných činů čelných slovenských politiků, včetně samotného prezidenta. Chrlí právní analýzy globálního paktu, Istanbulské úmluvy, vymezuje se jasně vůči uzurpátorství Evropské unie, hájí suverenitu Slovenska, národní svébytnost, rodinu proti genderovým sociálně inženýrským nenormálnostem a podporuje úzkou spolupráci visegrádské čtyřky. I když není prezidentem, možná by si jeho hlas zasloužil větší pozornost i u nás.

Stanislav Novotný ve svém příspěvku používá klasickou machu manipulátorů, tedy nálepkování („komediantské korunování popradského lichváře a eurohujera“, „eurolidi“, „uzurpátorství Evropské unie“) i falešné obviňování Michaela Kocába z tunelování fondu Trend, ačkoli k tomu došlo až poté, co Kocáb prodal svůj podíl. V závěru se setkáváme s typickým vychvalováním neexistujícího („hájí suverenitu Slovenska, národní svébytnost, rodinu“). Tvrzení, že by si Harabin zasloužil větší pozornosti u nás, je už jen provokací.

Zveřejnění článku následovalo poté, co Štefan Harabin v Praze navštívil akci pofiderního spolku Karlova legie, o kterém není známo vůbec nic. Jak se sám Harabin pochlubil na Facebooku, poskytl rozhovor pro Parlamentní listy a také pro Raptor TV prokremelského aktivisty a přítele Miloše Zemana, Žarka Jovanoviče, o kterém náš server psal letos v říjnu.

Štefan Harabin a Stanislav Novotný (z facebookového profilu Štefana Harabina, 11. 12. 2018)
Žarko Jovanovič a Stanislav Novotný (z facebookového profilu Štefana Harabina , 11. 12. 2018)

Protože Štefan Harabin u nás není příliš známou figurou, uvádíme některé skutečnosti z jeho minulosti i několik aktuálních informací:

  • Štefan Harabin se stal předsedou Nejvyššího soudu SR v roce 1998 na konci Mečiarovy éry, ačkoli s jeho nominací nesouhlasila Rada soudců Slovenské republiky ani Soudcovská rada Nejvyššího soudu. Podle bývalého viceprezidenta Združenia sudcov Slovenska (ZSS) Antona ztratil Harabin důvěru ZSS roce 1999, kdy prosazoval návrhy posilující jeho autokratické rozhodování na Nejvyšším soudu.
  • Hlásí se k členství v komunistické straně a slavjanofilii.
  • Udržoval těsné kontakty s albánským mafiánem Bakim Sadikim, což doložily odposlechy z roku 1994, za jejich zveřejnění coby ministr spravedlnosti vyhrožoval svému předchůdci a v té době opozičnímu poslanci Lipšicovi na schůzi parlamentu 4. 9. 2008 slovy ,,Pôjdeš do basy, ty hajzel!“ (Harabin tento polohlasně pronesený výrok dlouho popíral, nakonec jej se k němu ale přiznal). Na téže schůzi ještě Lipšicovi řekl „Pripomínate mi správanie niektorých nacistov, ktorí mali židovských predkov a dokázali sa podieľať na vraždení nevinných detí, žien, starcov v koncentračných táboroch, len aby dokázali vernosť fašizmu.“ Za tento projev byl nucen se omluvit. (Citované výroky lze najít zde.)
  • V letech 2006 – 2009 byl Harabin ministrem spravedlnosti, paralyzoval činnost speciálního soudu určeného pro vyšetřování zvláště závažné trestné činnosti, nahradil předsedy krajských soudů loajálními osobami
  • Od roku 2009 do 2014 byl opět předsedou Nejvyššího soudu, do roku 2017 soudcem tohoto soudu. Opakovaně znemožňoval finanční kontroly na nejvyšším soudu, roku 2011 za to byl potrestán snížením odměn. Podílel se na kontroverzních rozsudcích, konkrétně na propuštění úplatných policistů. V reakci na to byl 2015 zrušen senát NS, kde Harabin působil.
  • Poté, co jej Harabin označil za schizofrenika, prohlásil generální prokurátor SR Jaromír Čižnár v září 2017, že Harabin neměl být nejen soudcem nejvyššího soudu, ale ani soudcem vůbec.
  • Harabin, který měl vždy blízko k Mečiarovi a šéfovi SIS Lexovi, vloni vehementně protestoval proti zrušení Mečiarových amnestií.
  • Letos 6. října se zúčastnil oslav založení Slovenského štátu na církevním Gymnáziu sv. Františka z Assisi v Žilině. Při akci se zpívala i gardistická píseň Rež a Rubaj do krve. O této morálně zcela pochybné akci jsme psali v článku Na církevním gymnáziu v Žilině se oslavovalo výročí vzniku slovenského fašistického státu.
  • Vystupuje na Slobodném vysielači (kde ostatně má svou rubriku i Stanislav Novotný a kde působí i další zakladatel Asociace nezávislých médií, Petr Žantovský), píše na serveru Infovojna.
  • Očerňuje Andreje Kisku jako lichváře, daňového podvodníka, zloděje pozemků, podněcovatele války s Ruskem, který se líbá s „fašistou“ Porošenkem, hovoří o „sorošovsko-clintonovsko-obamovské pozadí Andreje Kisky“, o údajném „majdanu“ v souvislosti s vraždou novináře Kuciaka, o tvorbě nového světového řádu a samozřejmě chválí Zemana (viz anoncovaný Harabinův rozhovor pro Parlamentní listy ze 14. 12. 2018 a rozhovor pro TV Raptor).
  • Požaduje odsouzení ministra zahraničí Lajčiaka za velezradu kvůli podpisu Globálního paktu o uprchlících.
  • O neziskových organizacích tvrdí v anketě konspiracistického webu Hlavné správy: „Mimovládne organizácie financované zo zahraničia sú špionážnymi rezidenciami cudzích štátov, ktoré rozkladajú našu republiku plazivým spôsobom. Bez toho, aby sme hľadali vzor v Izraeli, alebo v Rusku v právnom štáte, za ktorý sa v zmysle Ústavy považuje aj Slovensko, nesmú mať miesto.“
  • Konzervativní „Denník Postoj“ v článku Koho by rád oklamal kandidát Harabin ze 17. 7. 2018 připomíná Harabinovy činy a shrnuje slovy „O to jasnejšie by preto mal zaznieť hlas, že kresťania majú v prezidentských voľbách iných, autentických kandidátov.

 

Není tedy divu, že se Stanislav Novotný tak rozhodně zasazuje na Štefana Harabina, mentálně jde o dvojčata. I Novotný šíří kremelské bludy, šermuje kolem sebe obviněními kdekoho z vlastizrady a obhajuje Miloše Zemana. Jím oslavovaný Štefan Harabin ovšem svému státu ve vysokých pozicích uškodil daleko více než Stanislav Novotný svému. Slovensko si takovéhoto prezidenta opravdu nezaslouží. A Česko nepotřebuje hlas Harabinův hlas, bohatě nám postačí skvadra kolem pofiderní Asociace nezávislých médií, o které dodnes nevíme, jaká média vlastně reprezentuje. Možná jsou to tato:


author