Slovenské „alternativní“ rádio Slobodný vysielač, které šíří dezinformace a je rovněž zataženo i do kauz Mariana Kočnera, bylo potrestáno tříměsíční blokací na Youtube. Kvůli porušování pravidel nesmí Slobodný vysielač do 25. března přidávat žádný obsah.

 „Říkám to furt. Naše alternativní prokremelské kanály jsou zoufale závislé na dvou amerických platformách. Na Facebooku a YouTube. Mimochodem, to samé platí i pro kotlebovskou mládežnickou organizaci Kulturblog a částečně to platí i o samotné Kotlebově straně,“ okomentoval zásah společnosti Google redaktor slovenského Denniku N Vladimír Šnídl.

Šéfredaktor konspiračního časopisu ZEM & VEK Tibor Rostás, který byl nedávno nepravomocně odsouzen, si posteskl, že časopis přestane prodávat obchodní síť Kaufland. „Dostali jsme informace od společnosti Mediaprint-Kapa, ​​že Kaufland vylistujete ZEM & VEK. Je to výsledkem dlouhodobého tlaku na všechny prodejní místa, kde nabízíme i jiný pohled na události kolem nás – navíc dva měsíce před volbami 2020,“ postěžoval si Rostás na Facebooku. Časopis neprodávají ani obchodní sítě Tesco nebo Billa.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.