Marian Kočner je v současné době obviněn z toho, že si objednal vraždu investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Už v minulosti nejen náš web psal o tom, že Marian Kočner měl s dezinformačními weby nadstandartní vztah. Slobodný vysielač Kočnerovi poskytl neomezený prostor v den, kdy byl poprvé obviněn z vyhrožování Jánovi Kuciakovi, který v tu dobu byl ještě na živu a zabýval se daňovými úniky. Web Hlavné správy zase v té době Kočnerovi nadržoval.

Nyní to vypadá, že spojení Kočnera a webu Hlavné správy je mnohem závažnější. Vyplývá to z komunikace přes aplikaci Threema, kterou má k dispozici slovenský Denník Postoj. 24. února 2018, tři dny po zavraždění Jana Kuciaka a Martiny Kušnírové, Kočner přes aplikaci Threema kontaktuje Norberta Bödöra. Norbert Bödör je vlivný slovenský podnikatel napojený na vládní stranu SMER-SD. Měsíc po zadržení Mariána Kočnera si zřídil trvalý pobyt ve Spojených arabských emirátech.


Kočner: „Čítavaš Hlavné správy? https://www.hlavnespravy.sk/ Majú 90 – 100 000 dennú čítanosť a mesačne ich číta 700 000 jednotlivcov. Zaujímavé médium.“

Bödör: „„Čítam pravidelne. To neni Krajniakove?“

Kočner: „Od 1. 3. som tam „akcionár“. Info prosím len PRE TEBA.“

A Kočner pokračoval o šéfredaktorovi Sopkovi: „Urobil to na kolene za 7 rokov a chce zdvihnúť čítanosť (a tým pádom aj záber) a nemá na rozvoj a ľudí. Tak som sa pridal. INKOGNITO“


Následně si Kočner dopisuje s Petrem Tóthem. Peter Tóth je bývalý šéf kontrarozvědky Slovenské informační služby (SIS), v devadesátých letech minulého století byl novinářem a psal do deníku SME o režimu tehdejšího premiéra Vladimíra Mečiara. Tóth Kočnerovi radí, aby donutil Hlavné správy poskytovat mu 1-2 týdně prostor pro vyjádření. Píše: „Prostě musí to být redakční články HS (Hlavné správy), ve kterých tě budou citovat. Protože redakční články jsou nejdůvěryhodnější z pohledu čtenáře. Pak si tam ještě můžeš otevřít blog a psát vlastní články. Ale to můžeš i bez toho, že jsi jejich sponzorem.“ Dva dny na to Kočner vybízí Tótha, aby zvýšil čtenost Hlavných správ tím, že v nich bude publikovat pod pseudonymem.

15. května 2018 Kočner píše Norbertovi Bödörovi a ptá se ho, zda by uměl pro Hlavné správy zařídit rozhovor s odcházejícím policejním prezidentem Tiborem Gašparem: „Prosím, myslíš, že by sme vedeli sľúbiť Hlavným správam exkluzívny rozhovor s kamošom pred odchodom?“ 

Bödör odpovídá: „Myslím, že áno.“

Kočner: „Ok. Pošlú mu mailom žiadosť, tak, prosím, mu to povedz.“

Dva týdny na to, 1. června 2018, vychází v Hlavných správach první část exkluzívního rozhovoru s Tiborem Gašparem pod názvem „Kto spolitizoval funkciu policajného prezidenta?“. V dalších dnech publikují Hlavné správy další tři části, které nesou titulky „Prečo sa nevyšetrila kauza Gorila?“, „Tlačil Kiska na odvolanie policajného prezidenta, aby zachránil seba?“ a „Aká je pravda o škandále s Bödörovcami?“.

Více na webu Postoj.sk


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.