Na sociálních sítích se šíří nový údajný útok z Brna. Konkrétně se šíří fotografie zbité Romky a popis události, kdy měla ženu na brněnském Cejlu napadnout slupina Ukrajinců, zatáhnout jí do dodávky a tam jí zbít. Na sociálních sítích se dále tvrdí, že takto skupina Ukrajinců „nahání“ Romy pravidelně. Podle policie opravdu došlo v sobotu k loupeži, ale bližší podrobnosti k incidentu nelze kvůli vyšetřování sdělit.

„Okolnosti loupeže, ke které mělo dojít v sobotu večer 4.6. v Plynárenské ulici, prověřují brněnští kriminalisté. Žena oznámila napadení, při kterém byla zraněna, a ztrátu kabelky s několikadenním zpožděním. Vzhledem ke stavu prověřování nemůžeme podat podrobnější informace,” uvedl pro zpravodajský server Romea.cz policejní mluvčí Pavel Šváb v reakci na zaslané informace a fotografii kolující po sociální síti. V tuto chvíli tedy není jasné, kdo byl útočníkem a jak celý incident proběhl. Zpravodajský server Romea.cz bude vyšetřování nadále sledovat.

Podobný případ se měl stát přibližně před měsíce v Bystrci, s tím, že tehdy měla být obětí etnická Češka. Ani tento útok nebyl potvrzen, jisté je, že žena lhala v tom, že někdo v sanitním voze kontaktoval policii a ta se údajně případem odmítla zabývat. „Mám prokázáno, že minimálně tato část útoku není pravdivá. Vzhledem k tomu, že žena útok nahlásila pozdě, je velmi obtížné ověřit, zda se útok stal. Pracuje na něm naše elitní oddělení,“ řekl nám telefonicky k údajnému případu Jitky Valáškové. Policie se také nemůže vyjádřit k sobě napadené ženy. Z našich zjištěných informací je žena velmi nedůvěryhodná.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.