Už 26. září 2018 jsme jako první v  článku VŠFS rozhlasového radního Tomáše Kňourka a vědeckého radního Aleše Gerlocha upozornili na skutečnost, že na Vysoké škole finanční a správní, v jejíž vědecké radě zasedá právě i JUDr. Aleš Gerloch, se oficiálně vyučují Protokoly sionských mudrců, i když je to pouze v mostecké pobočce a v rámci Univerzity třetího věku. Po našem článku škola zkrátila sylabus, aby tato skutečnost už tolik nebila do očí, ale „sionští mudrci“ jsou na programu i nadále. Jelikož jsme očekávali, že se škola bude svůj trestný čin zastřít, stáhli jsme si včas původní verzi (originál sylabu zde, screenshot inkriminované stránky najdete za článkem).

Podrobněji jsme o ústavním právníkovi a bývalém děkanovi PF UK JUDr. Gerlochovi a jeho minulosti psali 4. října v textu Kandidát do Senátu JUDr. Aleš Gerloch – člen vědecké rady na antisemitské Vysoké škole finanční a správní. Tam uvádíme detaily, proto zde pouze v krátkosti rekapitulujeme:

·        Aleš Gerloch byl minimálně do roku 2002 společníkem ve sdružení advokátů Németh, Gerloch & partneři. Právník Věslav Németh se v roce 2000 „proslavil“ smluvní pokutou ve výši 599 miliónů Kč vůči ČSOB jako právní nástupkyni Investiční a Poštovní banky. Banka soudní při vyhrála až v roce 2008.

·        Gerloch vyučoval na obskurní soukromé Vysoké škole Karlovy Vary, která byla personálně propojena s nechvalně známou Právnickou fakultou Západočeské univerzity.

·        Členem vědecké rady pochybné Panevropské vysoké školy byl Gerloch od roku 2008 nejméně do roku 2016 (nepočítaje v to předchozí působení na její právní předchůdkyni Bratislavské vysoké škole práva). Shodou okolností tam tedy působil i v době, kdy tam v roce 2011 svou diplomovou práci obhajovala Taťána Malá. Rovněž za Gerlochova působení škola navázala spolupráci s  německým podnikatelem a vyhlášeným podvodníkem na poli kupčení s vysokoškolskými tituly dr. Peterem Linnertem. S Linnertovým jménem jsou spojeny plagiátorské skandály na PEVŠ (blíže jsme o tomto tématu psali 19. července v článku Další odhalené plagiáty na Panevropské vysoké škole a skandál docenta Linnerta. Funguje škola jako zlatá žíla?).

·        V srpnu upozornil server Hlídací pes na aktivitu profesora Gerlocha, který požádal své studenty na PF UK, aby mu pomohli se sháněním podpisů pro kandidaturu do Senátu.

·        Velmi ostudné pak je Gerlochovo aktuální působení na soukromé Vysoké škole finanční a správní. Ta je známa jako útočiště „pedagogů“ z bývalé Vysoké školy politické i dalších obskurních vyučujících šířících vědecké bludy a konspirace (příkladmo Vladimír Prorok, Jiří Mihola či Radim Valenčík). Absolventem školy je například rozhlasový radní Tomáš Kňourek.

Jistě bude také jen náhoda, že VŠFS má dobré napojení na prezidenta, který na ní vloni proslovil přednášku. Reprezentace školy se ostatně také zúčastnila Zemanovy poslední cesty do Číny a uzavřela tam memorandum.

 

Sympatie Miloše Zemana si Gerloch získal už v roce 2016, kdy poprvé navrhl zmínit v české ústavě výslovně národ (i kvůli migraci), což například předseda Ústavního soudu Rychetský považuje za nešťastné. Ve svém posudku také obhajoval „spanilé jízdy“ Miloše Zemana po republice před posledními prezidentskými volbami tvrdě, že nešlo o kampaň, protože Zeman nikdy neřekl „Volte mě!“ V dalším svém dobrozdání podpořil Miloše Zemana v názoru na vydání ruského hackera Nikulina. Jak je vidět, Miloš Zeman na prokázanou podporu nezapomíná a umí ji ocenit.

 

Ještě ale znovu k VŠFS. Jak jsme již uvedli, na škole, která před deseti lety neblaze proslula obchodováním s tituly, se vyučují Protokoly sionských mudrců, významný zdroj nacionálně socialistické ideologie. Když tuto skutečnost porovnáme s tím, že Miloš Zeman v souvislosti s vyhozením květin, které dal 17. listopadu položit spolu s Okamurovými a Babišovými, hovoří o „jistém, řekněme, protofašistickém charakteru části pražských demonstrantů“, jak by tedy pan prezident označil toto?


author