Pavel Cimbál, programátor a pedagog, na sebe po roce 2015 upozornil jako „odborník“ na uprchlíky a islám. Psali jsme o něm v roce 2020. Tento podporovatel ruského prezidenta ČR je velmi aktivní na Twitteru, kde se postupně vypracoval i na „specialistu“ na mezinárodní vztahy a historii.

Nejprve několik screenshotů od roku 2019 a následně aktuální:

Pavel Cimbál se tedy postupně vypracoval v propagátora Kremlu, lháře a šiřitele ruských lží o tom, jak Rusko neustále zachraňuje Evropu, o biologických laboratořích na Ukrajině, o Krymu a podobně. Ostatně nejde o nic než nejabsurdnější bláboly, o kterých píšeme už řadu let.

Absolutně nekritický pohled k Rusku je znát i z příspěvku z 9. dubna 2022, kdy se Cimbál připojil k ruské propagandě tvrdící, že raketu na nádraží v Kramatorsku odpálili Ukrajinci. Dokládá to screenshoty z videa a tabulkou s ruským vodoznakem.

Na tabulku se zeptal Jakub Mareček, Cimbál tvrdí, že vše pochází z italské televize na tomto odkazu.  To je ale naprostá lež, protože ve zmíněném videu se nic takového není. Tabulka totiž pochází z anonymního ruského dezinformačního telegramového účtu „Trojka“. Vtipné na celé věci je i to, že nejprve zpochybňoval i to, že Rusko útočí systémem Točka-U. Když se ukázalo, že je k dispozici má, začal zpochybňovat, že šlo o ruskou střelu. Kremelská propaganda se drží hesla: “Zapírej, zapírej, zapírej! A když se na to přijde, tak pořád jen zapírej!”

Pavel Cimbál vystupoval v Parlamentních listech jako pedagog z ČVUT. Dobrou zprávou je, že na ČVUT už nepůsobí.

Úvod článku napsal Miloš Kadlec, doplnil Jan Cemper


author