Pavel Cimbál je aktivním uživatelem Twitteru a pravidelným přispěvovatelem, který se zaštiťuje svobodou slova. Hodnotí světové dění, často odkazuje na různé dezinformační weby. Je velkým kritikem islámu a imigrace (má na to právo), jeho rétorika je však často rasistická a diskutující (kteří využívají své svobody slova) dokáže často nálepkovat a urážet. Sám se na jiných sociálních platformách označuje za trolla a hatera (člověka urážejícího ostatní v prostředí internetu). Pavel Cimbál se prezentuje jako programátor, programování také vyučuje na Českém vysokém učení technickém (ČVUT). Jako někteří technologičtí odborníci pohrdá humanitním vzděláním, přičemž se sám programátor prezentuje jako odborník na migraci, zákulisní fungování světa (konspirační teorie) a jiné oblasti společenské problematiky. K tomu však nemá žádné vzdělání ani kompetenci.

Je hvězdou Parlamentních listů (1, 2, 3), kde poskytuje rozhovory i právě na témata jakkoliv nesouvisející se znalostmi počítačového softwaru. V jednom z článků například šířil absolutně nepodloženou domněnku, že za rozšířením nového druhu komárů infikovaných virem západonilské horečky na Moravě mohou migranti. Virus západonilské horečky se přitom v ČR vyskytl již na konci devadesátých let. „Zdokumentované případy západonilské horečky se u nás objevují už v roce 1997, první případ byl potvrzen již v roce 1972 v tehdejším Československu. Nikdy nebyl zaznamenán případ přenosu nemoci z člověka na člověka. Virus nejčastěji přenášejí ptáci, dostal se k nám tedy nejspíše jednoduše, a to prostřednictvím dlouho žijících stěhovavých ptáků. Virus se navíc vyskytoval již před více než dvaceti lety v Rumunsku nebo Rusku,“ píše zpravodajský server Seznam.cz s odkazem na věrohodné zdroje.

Cimbál také publikoval články na kontroverzním webu Neviditelný pes nebo na dezinformačním Da Vinci Prague Institute.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com