O páteční demonstraci na Malostranském už náš web psal. Sešla se tam hrstka demonstrantů (podle policie 300, podle deníku Právo 150), kteří vyjadřovali vesměs podporu Rusku.

Demonstraci se už před jejím začátkem věnoval i analytik Roman Máca, který si všiml, že demonstranti chtěli mír a tak podporují agresora. „Již zítra se naši chlastenci sjedou do Prahy, aby bojovali za vlast, za národ a za svobodu tím, že se ožerou, udělají bordel, napadnou policisty a poperou se mezi sebou. Kromě vlajek si naši chlastenci vezmou i bílý šátek, aby Putin viděl, že není jejich nepřítel a že chtějí mír,“ glosoval Máca.

Problém musel i řešit známý dezinformátor a organizátor akce Tomáš Čermák. Ten hned po revoluci zruší místenky ve vlaku. Pro něj je to nepochopitelný nástroj a chudák Tomáš si neměl kam sednout.

Vše oglosovala i Miroslava Němcová.

Analytik Roman Máca napsal i report z demonstrace. „Páteční „vlasteneckou“ demonstraci pořádali bývalý kandidát SPD trestně stíhaný za podporu a propagaci terorismu Tomáš Čermák a zadlužený a alimenty neplatící recidivista a profesionální invalidní důchodce Patrik Tušl. Ten je pro změnu stíhaný za nebezpečné pronásledování a výtržnictví. Oba „vlastenci“ se sešli na pražském hlavním nádraží, kam „vlastenec“ Čermák přijel. Již na místě tak vytáhli ruskou a českou vlajku a vzývali Putina a Rusko a volali, ať Rusko už konečně přijde i k nám.

„Vlastenecká“ skupina čítající asi deset lidí se následně přesunula na Malostranské náměstí. Demonstrace se zúčastnilo asi 150–200 lidí, kteří ačkoliv věří na různé nesmysly z internetu, jsou samozřejmě ti „probuzení“, mají selský rozum, i když nedají dohromady větu bez chyby, a rovněž jsou i hlasem národa. Jako hlavní řečník vystoupil Ruskou federací podporovaný „vlastenec“ Jiří Černohorský, kterého pro změnu prověřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu.

Černohorský mluvil o tom, že vláda by se měla primárně starat o vlastní občany, o naše nemocné či handicapované. S tím by se dalo souhlasit. Poněkud paradoxně ale tato slova vyznívají od „vlastence“ Černohorského, který má statisícové exekuce a tím pádem si lze jen těžko představit, že legálně pracuje a odvádí daně, a který našim nemocným a handicapovaným pomáhá tak, že na zákonném zdravotním pojištění, z něhož je právě tato péče hrazena, vytvořil u Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR dluh přesahující sto tisíc korun.

Po Černohorském přišly na řadu i další bizarní postavy české „vlastenecké“ scény šířící dezinformace proruské a o covidu. Prohlašována byla nenávist vůči Ukrajincům, že nemají být Ukrajině dodávány zbraně, což je podle našich „vlastenců“ vtahování nás do války a její prodlužovaní. Ukrajinci se mají jednoduše bezpodmínečně vzdát a nechat se de facto zlikvidovat, což je ale pro naše „vlastence“ mír a neprodlužování války. Ruská invaze byla ze strany našich „vlastenců“ samozřejmě schvalována a obhajována.

Během demonstrace zadlužení a nezaměstnaní „vlastenci“ rovněž volali po generální stávce. Došlo i k agresivnímu napadání muže, který opodál od demonstrujících „vlastenců“ stál v poklidu s vlajkou Evropské unie. Ta nebyla našimi „vlastenci“ tolerována. Radost českým „vlastencům“ naopak dělaly vlajky Ruské federace a portréty Vladimira Putina. K radosti českých „vlastenců“ se hrála i ruská hymna. Třešničkou na dortu bylo zadržení muže z řad našich proruských „vlastenců“, který měl vytetovaný hákový kříž. Naši „vlastenci“ ale mají jasno. Fašisti a nacisti jsou Ukrajinci,“ shrnul demonstraci analytik Roman Máca.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.