Asi 300 lidí se sešlo včera na Malostranském náměstí, aby protestovali proti vládě Petra Fialy a na podporu Ruska. Zněla i ruská hymna.

„Mezi demonstranty se kromě českých a slovenských vlajek objevily také vlajky ruské. Z jiné názorové oblasti dorazilo několik osob s vlajkami Evropské unie, což vyvolalo vlnu nevole mezi účastníky ohlášené demonstrace. Oba tábory od sebe oddělovali policisté tak, aby nedošlo k případným fyzickým konfliktům. Účastníci demonstrace si vyslechli projevy organizátorů a pozvaných hostů. Kriminalisté z Odboru extremismu a terorismu pražské policie zadrželi v davu demonstrantů muže, který měl na těle vytetován viditelně hákový kříž,“ píše Týdeník policie.

„V projevech aktivistů se objevil požadavek, aby Česko zastavilo vojenskou pomoc Ukrajině. Někteří řečníci kritizovali i pomoc Ukrajincům na našem území. V jednu chvíli zněla místem i ruská hymna, což může podle dřívějších vyjádření Nejvyššího státního zastupitelství být hodnoceno jako podpora ruské agresi a překročení zákona,“ píše Deník.cz.

Policie prý bude na na základě kamerový záznamů vyhodnocovat, zda nedošlo k překročení zákona. „Průběh této demonstrace monitorujeme a po jejím skončení se standardně všechny záběry vyhodnocují. Pokud bychom zjistili, že tam došlo k nějakému protiprávnímu jednání, tak to budeme řešit,“ řekl Právu mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Foto Týdeník policie


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com