V předchozím článku o trollí facebookové skupině #Jsmetu Orginal 1984 jsme slíbili, že se ke skupině ještě jednou vrátíme. Skupina se snaží působit dojmem svobodné, recesistické skupiny bez politických zájmů. Dalším narativem je, že se jedná o slušné lidi. My tedy na antisemitismu nic slušného nevidíme.

V tomto příspěvku autor komentáře tvrdí, že Goerge Soros pomáhal zabavovat Židům majetky.  Co na tom, že na konci války mu bylo 15 let.

Skupina také pořádá nátlakové akce. Třeba hromadné stížnosti adresované RRTV. Cílem byla samozřejmě Česká televize.  Až někomu budou tvrdit, že své odpůrce nenahlašují, připomeňte jim toto… 

V skupině najdeme i politické školení. V ní si autor vymyslel poslání organizace In IUSTITIA. Spolek In IUSTITIA vznikla jako právnická organizace, která se jako první svého druhu v ČR cíleně zabývá násilím z nenávisti v celé jeho šířce. Téma násilí z nenávisti přináší do veřejného povědomí, odborného diskurzu a politické diskuze. Cílem je především pomáhat lidem, kteří se stali nebo se mohou stát oběťmi násilí z nenávisti a předcházet projevům nesnášenlivosti ve společnosti.  Autor samozřejmě i zapomněl na to, že Klára Kalibová má magisterské vzdělání v oboru práva.  Myslíme si, že každé školení od právníků je pro policisty přínosem.

Už v minulém článku jsme psali, že ve skupině je velmi aktivní třeba Petr Rajský. Ten Petr Rajský, který bez důkazu obvinil otce Mikuláše Mináře ze spolupráce s StB. Důvodem byl prostě jen nesouhlas s aktivitami Mikuláše Mináře. Že je Petr Rajský ve skupině velmi aktivní a má zde velké publikum, se můžeme přesvědčit v následujících screenech. Někdy to jsou i stovky lajků. Skupina mu tedy jednoznačně pomáhá šířit jeho choromyslné výlevy:

Mezi autory píšícími zaujatě ve prospěch Ruska nedávno internetový magazín International Policy Digest jmenoval i Ondřeje Höppnera. Ten používá skupinu Jsmetu Original 1984 k šíření svých nesmyslů.

Ve skupině najdeme i konspirace. Například ohledně 5G sítí:

Nutno dodat, že v skupině jsou pořádány dobročinné sbírky. Přispěl jsem tedy také. Administrátorku Františku Šimáčkovou, která navštěvuje například akce spolku Čest, Svoboda, Respekt (spolek je prokazatelně financován i Ruskem) rozhodilo to, že jsem přispěl na dobrou věc natolik, že mě chtěla pozvat na večeři a zaplatit ji, aby se ukázalo, že to byla “póza”.

V závěru článku bych tedy čtenáře našeho webu chtěl požádat o pomoc bližním a to nejen v době předvánoční. Přispět můžete například Asociaci rodičů dětí s DMO a přidruženými neurologickými onemocněními ČR jako lidé ze skupiny Jsmetu Original 1984. Na webu Milý Ježíšku zbývá ještě hodně nesplněných přání dětí z dětských domovů. Obdarovat můžete také (osamocené) seniory v domovech pro seniory. 

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.