O dezinformaci astrologa Antonína Baudyše o údajném vyrobení koronaviru COVD-19 Američany jsme psali již v článku z 3. února 2020. Baudyšově videu z  28. ledna 2020 se detailně věnoval Deník N 28. února v článku „Koronavirus vypustili Američané kvůli penězům, tvrdí astrologovo video, které zhlédly statisíce Čechů“.

V komentáři pod výše zmíněným videem Baudyš píše:

„Čeká nás výkupné v podobě obří vakcinace? Bill Gates předpověděl v květnu 2018, že to přijde brzo a z Číny, univerzita Johna Hopkinse prohlásila v půlce října 2019, že příští pandemie je nevyhnutná, a urychlí hospodářskou krizi. Patenty jsou ošetřeny, zvoleno správné místo, výtečně načasováno. Proti prasečí chřipce ČR v roce 2009 málem nakoupila 12 milionů vakcín od firmy Baxter. Ta si patent na vakcínu zaregistrovala rok před jejím vypuknutím. Virus si tehdy Baxter musel nejdříve odpracovat jeho rozesláním do 16 laboratoří světa, v podobě infikované vakcíny. Opatrnost však budiž na místě, co kdyby se po všech předchozích pokusech Big Farmě nakonec vážně podařilo nemožné?“

Vše je samozřejmě jinak, Bill Gates nic nepředpověděl, to jsou hámotiny konspiracistů. Patent uvedený v tomto textu se netýká konkrétní vakcíny, ale obecně výroby antivirotických vakcín (a takových patentů existuje více, například i jeden čínský ze stejného období). Ve videu pak Baudyš hovoří o dalším patentu na koronavirus, který si americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí prý dalo patentovat v roce 2003. Tomuto hoaxu jsme už také věnovali v článku „Kdo stojí za vznikem koronaviru 2019-nCoV aneb patenty koronaviru US7220852B1 a EP3172319B1“ z 27.  února 2020. I v tomto případě autor prokazuje svou naprostou neznalost tématu, protože koronavirus je označení pro celou podčeleď RNA-virů, které mj. způsobují i běžná respirační onemocnění čili neexistuje jen jediný koronavirus, jak se Baudyš snaží podsouvat divákům.

(Antonín Baudyš mladší ale není v těchto dezinformacích první. Jiný konspiracista, Michal Semín, už v roce 2009 psal v Hospodářských novinách o viru prasečí chřipky jako o uměle vytvořeném a spekuloval o tom, že výše zmíněná vakcína firmy Baxter byla úmyslně kontaminována se záměrem vyvolat celosvětovou epidemii ptačí chřipky.)

Ve videu Baudyš autoritativně pronáší tvrzení jako „Koronavirus je primárně zápal plic.“ či „Koronavirus je modifikace původního syndromu známého jako SARS.“ Je to další důkaz jeho amatérismu, protože zaměňuje virus a onemocnění a či virus a syndrom.

V dalším průběhu videa Baudyš tvrdí: „Zatím si nemyslím, že by byl virus do světa poslán kvůli dramatickému snížení lidské populace, všechno nasvědčuje o tom, že virus byl do světa poslán za účelem vydělání nedozírných peněz na vakcíně.“  Jde opět o zcela nepodloženou konspiraci, pro kterou její původce nemá jediný důkaz a za kterou byl právem kritizován právě Deníkem N.

Stejným stylem popisoval i simulace koronavirové pandemie na Univerzitě Johnse Hopkinse v říjnu 2019 [12:45]: „No, ten panel patnácti osobností. No oni předpokládají, že omezení dopravy a omezení obchodu rozjede hospodářskou krizi – jako bychom neměli své vlastní ukazatele. Nemohu se zbavit dojmu z vyznění to celého jejich videa, že urychlení globální krize je jedním ze smyslů celé epidemie. Soukromě si myslím, že v Evropě jsme schopni si s koronavirem poradit, prevence, to že všichni lidi budou mnohem větší pozornost vůči cestujícím na letištích nádražích apod.“ Skutečné informace a nikoli plytké výmysly o simulaci pandemie lze najít na serveru OSEL. Porovnat realitu a Baudyšovy odhady může každý sám.

Antonín Baudyš se koronaviru Covid-19 věnoval také ještě ve dvou videích z 10. března 2020, a to Korona – Čína vs Evropa z 10. 3. a KORONAVIRUS ~ mimořádný speciál z 10. 3.

Obě videa budou pojednána společně.

V delším videu z obou autor prohlašuje, že bude mluvit pravdu, protože se stal terčem médií potírajících konspirace a „dostal přes prsty“ od Deníku N. V diskusi pod videem ovšem ihned lživě tvrdí, že jej kritizovala „bakalomédia“ Aktuálně.cz a Deník N, ačkoli Deník N nemá s Bakalou nic společného (tuto lež například na svém choromyslném webu uvádí dezinformátor  Ondřej Höppner, od nějž Baudyš patrně čerpá).

Baudyš zde opět prokazuje svou naprostou ignoranci medicíny i chemie. Tvrdí například: „Rentgenové snímky pacientů ve vážném stavu ukazují, že na spodku plic se drží voda, a to tak, že v obou plicních lalocích v levém i pravém, a proto tam hrozí, že plíce nebudou schopné člověka dostatečně zásobovat kyslíkem.“ Podle pitevní zprávy, kterou má k dispozici WHO, ale jde o přeměnu plicní tkáně na vazivovou, nikoli o hromadění vody.

V diskusi pod videem také zcela nesmyslně prohlašuje, že chřipku léčí antibiotika, doporučuje proti koronaviru Covid-19 „léčbu“ pomocí tzv. MMS od australského podvodníka Jima Humblea (tzv. léčba savem) a navíc si v této souvislosti plete oxid siřičitý s oxidem chloričitým.

Tato hluboká neznalost se u něj jako u jiných dezinformátorů samozřejmě organicky pojí s recyklací vyšeptalých konspiracistických nesmyslů o útoku na WTC 11. září 2001 („Američanům nevěřím – události 11. září maření vyšetřování, nepravdivá vyšetřovací zpráva“), o jíž zmíněném cvičení na Univerzitě Johnse Hopkinse („pandemické cvičení 18. 10. a měsíc potom virus, obdobně před teroristickými útoky v Evropě proběhlo protiteroristické cvičení“) a tvrzeními, že epidemie ve Wu-chanu může mít spojitost se sítěmi 5G („Vlny stresují tělo a to pak nemusí mít síly na boj s koronavirem, mikrovlny ničí vodu, a tím i potraviny“) a že Covid-19 údajně splňuje podmínky používané americkou armádou pro definici biologických zbraní.

A jak je to se schopností astrologa Baudyše předvídat budoucnost?

Podívejme se jeho videověštbu Jaký bude rok 2020 dle astrologie?“ z 20. prosince 2019.

Podle Baudyše byl rok 2019 ve znamení konjunkce Saturnu a Pluta v Kozorohu – podle amerických astrologů prý tato konstelace způsobovala válečné konflikty a měla souvislost například s útokem na WTC v roce 2001.

Další vybraná tvrzení z videa:

„Pomalé planety (Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluto) v ženských znameních (Býk, Kozoroh, Ryby) – to je obraz zpomalení, zvnitřnění.“

„Příští rok není špatný, ale není ani tak prvoplánově dobrý. Dobré bude, že Jupiter a Uran se třikrát potkají v harmonické vazbě zvané sextil. Jsou to planety spirituality, sextil mezi nimi přinese určitou naději.“

K horoskopu České republiky Baudyš uvádí: „Tam je vidět, že aktuálně nejsme vystaveni žádným zásadním problémům. Předpověď pro Českou republiku na příští rok je pozitivní.“

„Neptun v 9. stupních ve Lvu – mám dojem, že ve střední Evropě se v 2. polovině června bude dít nějaká forma chaosu, ti lidé nebudou vědět, co si myslet, co je pravda, média budou zmatený.“

Třešničkou na dortu je ovšem tento výrok: „Tak jako jsem avizoval na letošní rok, že mohou proběhnout změny v nejvyšších patrech politiky, tak ony neproběhly, neměl jsem pravdu. Ale měl jsem pravdu v tom, že proběhnout mohly, protože ten tlak na šéfa ANO a předsedu vlády byl úplně extrémní, v květnu – červnu souvislosti s vyšetřovací zprávou EU a upřímně řečeno toto se zopakuje vůči horoskopu ČR ještě jednou […] kolem prvního jarního dne.“ Baudyš zde jasně odhaluje svou spřízněnost s ostatními konspiracisty – sice něco předpovím, ono to dopadne jinak, ale stejně jsem měl pravdu. Je v tom stejný jako „naštvaná matka“ Eva Hrindová se svým závěrem „Není to pravda – ale mohla by být.“

Dalším důkazem Baudyšova šarlatánství je výrok z videa z 10. 3. V rozporu se svou věštbou z roku 2019 totiž najednou již poučen vývojem epidemie tvrdí, že „napěťový vztah Pluta a Saturnu, pokud je doprovázen zatměním, způsoboval epidemie nebo náběh na ně“ (takže už nevyvolává války?). Pomalé planety v ženských znameních, které v loňské věštbě působily v roce 2020 zpomalení a zvnitřnění, najednou kupodivu mají rozkladnou energii. A epidemii koronaviru Covid-19 Baudyš samozřejmě také nepředpověděl.

Jednoznačně se tak ukazuje, že Baudyšovy předpovědi mají přesně stejnou hodnotu jako různé horoskopy vycházející v Blesku a podobných tiskovinách. Sada školicích videí za 3000 Kč a konzultace (osobní či na dálku) za 1500 Kč, které Baudyš nabízí, tedy představují naprosto zbytečně vyhozené peníze.

Na dokreslení několik scrrenshotů z Baudyšových diskusí pod videi


author