V souvislosti s výtržnostmi po skončení demonstrace organizované prokremelskými silami v sobotu 11. března 2023 se jeden z řečníků na pódiu (jinak odborník na vodní slalom, anesteziologii, virologii, imunologii, kaligrafii, mezinárodní politiku, vojenství a historii), Lukáš Pollert, vyjádřil k těmto excesům. Ve svém tweetu ze 14. března se definitivně přihlásil k dezinformátorům (ne že by ovšem nesmysly nešířil už dříve), když se odvolal na Daniela Sterzika, který si například vymyslel příběh o odpojování elektroměrů. O incidentu jsme psali, velmi detailně extremistický útok a následnou reakci policie za pomoci (na rozdíl od Sterzikových zmanipulovaných) videí vylíčil i Martin Bartkovský z Reflexu. Jak se ukazuje, Lukáši Pollertovi nejde o to, co existuje, ale co chce vidět. V tom se shoduje se spoustou dalších osob, které šíří choromyslné bláboly bez ohledu na realitu.

V pondělí 13. března 2023 o demonstraci psal i Daniel Kaiser na webu ECHO24 v příspěvku „Když je frontman radikálnější než publikum“. V závěru článku uvedl:

Pokus proniknout do Národního muzea a odstranit z něj ukrajinskou vlajku se konal po oficiálním konci demonstrace. Rajchl naznačuje, že v něm mohla mít prsty policie. To nelze vyloučit, kdo by dal za protiextremistické oddělení naší policie ruku do ohně, ať si zkusí najít videa s „mužem v hnědé bundě“ nebo nějaké záznamy z protilockdownové demonstrace na pražském Staroměstském náměstí 28. října 2020. Tehdy policie uzavřela několik východů z náměstí a pak zakročila vůči napumpovaným „vandalům“, přičemž minimálně jeden z násilníků pak prokazatelně nasedá do policejního vozu. Ale stát o voliče, kteří se řekněme po začátku rozpouštění ODS ve středové amébě Spolu ocitli bezprizorní, řekl by teď Rajchl zřetelně do vlastních řad, že nikdo nemá co komu určovat, co si vyvěsí z okna nebo mezi sloupy.

Daniel Kaiser tak už očividně sklouzává ke konspiračnímu uvažování, když legitimizuje lži profesionálních překrucovačů reality. Naznačuje to i svým odvoláním se na situaci kolem protiislámské demonstrace v únoru 2016 na Malé Straně, kdy hasič Jiří Vítek, tehdy šéf odborového svazu Unie bezpečnostních složek a předseda strany Patrioti ČR (a také sympatizant Kremlu), šířil dezinformace o roli policie (už tehdy ECHO24 nepřímo dávalo za pravdu Vítkovi). U Kaisera se sympatie ke lhářům i a Kremlu tentokrát bohužel neprojevily poprvé (viz zde, zde či zde).


author