Nedávno náš web psal o jednom z vlivných dezinformátorů v ČR  Žarkovi „Raptorovi“ Jovanovičovi. Ten vede spolek „Hej občané!“ pořádající demonstrace například proti příjezdu Angely Merkelové do ČR.

Respektive. Spolek je oficiálně zapsán na matku Jovanoviče Janu Bulínovou, stejně jako síť pražských optik Maja. Důvod je jasný. Jovanovič je v insolvenci. „Jovanovičův insolvenční správce upozornil, že žádný oficiální příjem nemá. Táže se tedy z čeho žije. Upozorňuje na to, že před lety těsně před insolvencí převedl část svého majetku na svoji matku Janu Bulínovou. Sama je na stejné kandidátce jako syn, je však na až na 25. místě,“ píše web Aktuálně.cz.

A je tomu opravdu tak. Téměř všechny lidi, s kterými Jovanovič spolupracuje, šlo najít na kandidátce Zemanovců při nedávných volbách do zastupitelstva magistrátu Hlavního města Prahy.  Na magistrát kandidoval z 11. místa sám Jovanovič, z 33. místa Michal Hrubý z Raptor TV, z 22. místa již zmíněná Jana Bulínová a z 17. místa také Milan Kubinec. I on je velmi zajímavou postavou.

 „Osobně se rád zúčastním čistek těchto opic,“ píše na adresu migrantů v komentáři na webu Středoevropan. Stejně jako Jovanovič, i Kubinec se často účastní jako divák pořadů Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. „Nad Kopalem lze v publiku spatřit Milana Kubince. Rovněž Kubinec se aktivně účastní akcí extremistů a je podporovatelem SPD Tomia Okamury,“ zjistil web Hlídací Pes. Kubinec se také účastnil protiakce proti příjezdu Angely Merkelové do Prahy. Rozhovor s ním natočil jiný účastník demonstrace Dominik Bastl, o kterém jsme psali už zde.

„Milan Kubinec z Prahy je jen dalším z řady „vlastenecky“ smýšlejících obyčejných  „Slušných českých lidí se selským rozumem. Jen je trochu víc primitivní rasista vyjadřující odhodlání zabíjet české učitele. Pokud se zaměříme na facebookové přátele Kubince, jde v podstatě o výkvět české proruské a extremistické scény. Jeho profil obsahuje klasický „vlastenecký“ set plný nenávisti, agrese, vulgarismů a pravopisných chyb. Základním stavebním kamenem jsou odkazy na proruské dezinformační weby, které jsou odpovídajícím způsobem komentovány,“ píše analytik Roman Máca. Milan Kubinec se stal nedávno dalším z členů týmu Raptor TV.  Inu, Žarko „Raptor“ Jovanovič si nemohl vybrat lépe.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com