O Roberovi Vašíčkovi, místopředsedovi pražské SPD, náš web už psal několikrát. Například v souvislosti s tím, že je podporovatelem Mariánské společenství a ne příliš dobrý duševní stav členů sekty zneužívá a využívá tyto lidi k volební kampani. Sám Vašíček o sobě také přiznává, že absolvoval mediální kurz Open Society Fund, tedy neziskové organizace George Sorose. Během komunálních voleb pro změnu zase Robert Vašíček rozvážel členům volebních komisí koláčky a zval je na pivo. Jedna z komisí, kterou si vybral, byla na Základní škole Ke Kateřinkám. Když si prý její členové uvědomili, o koho se jedná, Vašíček rychle odešel. Nikdo z komise prý nejdřív nevěděl, o koho se jedná. Když to pak některým členům komise došlo, Vašíček prý ve spěchu odešel.

Nyní se ukázalo, že ještě v nedávné době vyjadřoval úctu muslimům a poněkud zvláštním způsobem omlouval zločiny Islámského státu. Mnoho lidí mě nazývá sluníčkářem, ale přiznám se, že omlouvat činy Islámského státu slovy, že „to co se mediálně odehrává, Islámský stát nebo Talbin, to je vše vymyšlené. To je totální lež a vůbec to neodpovídá realitě“ mi přijde hodně přes čáru. Islámský stát i Taliban jsou teroristické organizace nejhoršího „zrna“.  V závěru videa pak Vašíček nazývá Korán Biblí. Věřím tomu, že „přirovnání“ by se nelíbilo ne jednomu křesťanovi ani muslimovi.

Zajímavé ji i to, že nechal toto video odstranit z Youtube. Bizarní o to více je, že administrátorovi stránky Diagnóza Tomio Okamura #2 popřel, že by video bylo z jeho dílny. Následně však nechal video zablokovat na základě jeho autorských práv.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com