Asi není třeba moc rozebírat nechutnou rétoriku Tomia Okamury. „Tak to je gól. Finančník George Soros, jehož univerzitu u nás prosazoval Babiš, se podle výběru britských listu Financial Times stal osobností letošního roku. „Liberální demokracie“ znamená, že pokud lidé volí ve volbách jinak, než si elitáři a sluníčkáři přejí, jsou liberálními demokraty označováni za populisty, fašisty a xenofoby. V jejich pojetí demokracie je přípustné jen to, aby ve volbách vítězili lidí jako Clintonová, Merkelová či Schwarzenberg. V jejich pojetí demokracie je možné pouze podporovat šílené sluníčkářské teorie genderu, neomarxismu a multikulturalismu,“ napsal Tomio Okamura o finančníkovi Georgovi Sorosovi.

Jinde zase píše, že Soros údajně vyzývá k tomu, aby „se současné vládnoucí elity vypořádaly s námi euroskeptiky. Označuje vlastence za vnitřní hrozbu a protievropské síly.“ Příznivci, členi i poslanci SPD vidí spiknutí Sorose snad i v sklenici od mléka.

O to komičtější je, že do čela pražské SPD byl zvolen Robert Vašíček. Ten sám o sobě přiznává, že absolvoval mediální kurz Open Society Fund, tedy neziskové organizace George Sorose. „Absolvent hotelové školy, absolvent mediálního kursu u Centra pro nezávislý žurnalismus Open Society Fund, bývalý šéfredaktor serveru Politikon. Dnes úředník pojišťovny. Server Politikon nyní řídí jeho otec (60), bývalý editor Hospodářských novin,“ představuje se pro Blisty.cz.

O tom, že Robert Vašíček je pěkné kvítko náš web už psal jednou. Vašíček propojen s pofidérní sektou Mariánské společenství. Členy sekty Vašíček využíval i propagaci SPD na Praze 11.

 Během voleb zase Robert Vašíček rozvážel členům volebních komisí koláčky a zval je na pivo. Jedna z komisí, kterou si vybral, byla na Základní škole Ke Kateřinkám. Když si prý její členové uvědomili, o koho se jedná, Vašíček rychle odešel. Nikdo z komise prý nejdřív nevěděl, o koho se jedná. Když to pak některým členům komise došlo, Vašíček prý ve spěchu odešel. Vašíčka prý nejdřív nepoznal ani muž, který v komisi seděl za SPD, a netušil, že se za ním kandidát na starostu chystá.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.