Byl to největší úspěch SPD Tomia Okamury v komunálních volbách v Praze. Do zastupitelstva městské částí Praha 11 proklouzlo hnutí SPD o 4 setiny procenta (5,04%) a získalo tak 2 mandáty. V jiných částech města, jak se říká lidově „ani ťuk“. Lídrem kandidátky, a tedy je i současným zastupitelem, byl na Praze 11 byl Robert Vašíček. Jeho příběh je však veskrze bizarní. Obklopuje se lidmi z tzv. Mariánské společenství a členové společenství se také podíleli na jeho předvolební kampani.

Jenže. Mariánské společenství není jen tak nějaké společenství. Možná jste již na internetu někdy zaregistrovali aktivitu Petry Bostlové. Petra Bostlová je jedna z nejšílenějších bloggerek, které píší na našem internetu. O iluminátech, mikročipech, satanovi v nás, o tom všem se dočteme v jejich textech. Pro představu si dovolujeme několik citací z jejich článku. Věříme, že si každý člověk udělá o této osobě svůj vlastní obrázek:

„Včera ráno vypukl zničující požár v Malibu, obrovských rozměrů (!) – se 157 000 evakuovanými (!) a s pěti mrtvými (!), a to jen přiznaných. A jak s tím souvisíme my, Mariánské společenství? Oba požáry vznikly totiž jako přímá reakce na to, že stále ještě nemáme zakoupený útulek svatého Ondřeje! Ano, slyšíte dobře. To jsou naše informace. A ty také jsou, že bude hořet, dokud útulek nebude zakoupen!“ Zdroj

„Před dvěma dny jsem se sama sebe v blogu ptala, proč vlastně satanisté české hokejisty v zámoří zraňují, když se jich tak bojí, aby se v Čechách nestali národními vůdci, když ti se potom naopak do Čech, domů, navrací. Tak tedy, k tomuto fyzioterapeutu docházejí tyto sportovní hvězdy, oni si myslí, že má pan Kolář výsledky, těmi výsledky však je, že ty lidi, své pacienty, očipuje (!) a ti jsou pak jako stroj, marionetky, pod vlivem těchto řídících čipů, takže národní vůdcování je od nich daleko asi jako Praha od Aljašky…“ Zdroj

„Pán Ježíš mluví v poselství zcela jasně: Ten, kdo se tím očkováním nechá naočkovat, bude pro Boha už ztracen! Tak vážné to je! To očkování má otrávit jeho duši i tělo natolik, že už Pána Ježíše vidět nemůže! Vakcíny budou plné RFID čipů, jedovatých látek a látek uměle vytvořených v satanistických laboratořích. Takový naočkovaný člověk bude jako stroj: Bude umírat za chůze, jeho tělo, ale i duše! Jeho svobodná vůle bude pod mocí Satana.“ Zdroj

Šílené texty se objevují i stránkách Mariánské společenství.

Z uvedených citací je tedy naprosto zřejmé, že psychický stav představitelky této sekty Petry Bastlové je velmi špatný. Ačkoliv texty na jejím webu jsou šílené, můžete si říkat, že je neškodná.

Petra Bostlová byla jednou z hlavních podezřelých v nedávné kauze únosu prasynovce Heidi Janků Tomáška (4). „Na svém internetovém blogu nejčastěji mluví o satanech, čarodějnicích či zednářích. V minulosti tam také často útočila na Heidi Janků a zastávala se Tomáškovy matky! Reportéři Blesku se proto vydali do jednoho z přísně utajovaných sídel společenství, kde by se policií i Interpolem hledaný chlapec mohl nacházet. V obci Sopotnice v Pardubickém kraji ale objevili jen opuštěné, chátrající stavení,“ psal Blesk. Nakonec se chlapec našel až v Indonesii. Bostlová se však o zpěvačku dlouhodobě zajímá.

A co s tím má společného zastupitel Robert Vašíček (SPD)? Vašíček je jeden z podporovatelů oné pofidérní sekty Mariánské společenství. Mariánské společenství na Starovači vybírá peníze na opravu chalupy v Sopotnici. Z cílové částky 320 000 Kč mají vybráno tedy jen 750 Kč. I to by znělo komicky, kdyby ovšem onu chalupu pro sektu nezakoupil právě zastupitel Vašíček. Respektive chalupa je stále jeho. Jenže ve svém videu se chlubí, že chalupu má pro přátelé. A ze Starovače je naprosto zřejmé, že se jedná o tuto chalupu.

Zastupitel též chlubí na svém účtu Jolygram fotku chalupy.

Členy sekty ovšem Vašíček využíval i propagaci SPD na Praze 11. V tomto videu v čase 3:15 stojí na petičním stánku SPD žena, která se nachází i na fotografii ze Sopotnice vedle Petry Bostlové.

Je tedy naprosto zřejmé, že Robert Vašíček spolupracuje s touto opravdu bizarní sektou. Otázkou jen je, jestli je obětí nebo naopak on zneužívá tyto nemocné lidi.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.

 

 


Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com