Poslanec SPD Lubomír Volný pokračoval ve své nechutné kampani proti bývalému prezidentovi Václavovi Havlovi. A není asi divu, že opět jen pomocí lží a nesmyslů. V pořadu Události, komentáře na ČT24 ho sice okřikl moderátor Jakub Železný, ale i tak stihl říci lež. Prý finančník „George Soros předem věděl, že prezident Havel bude prezidentem dříve, než to věděl Havel.“

Že Lubomír Volný čerpá své „informace“ z deinformačních zdrojů asi není překvapení. „Soroš vypráví o tom, jak se před revolucí scházel s Havlem a Schwarzenbergem… „Václav Havel se poprvé dozvěděl, že bude prezidentem,“ píše pod videa Otevři Oči. Jenže to je samozřejmě nesmysl. George Soros ve skutečnosti ve videu vzpomíná na období okolo Vánoc 1989. V té době bylo už všem jasné, že „starý režim“ se rozpadá. Už dávno bylo po zásahu na Národní třídě. Už dávno bylo po generální stávce dělníků, což byl důkaz, že Komunistická strana Československa nemá na své straně ani dělníky. Už dávno bylo po demonstraci, které se účastnilo odhadem 500 000 lidí na Letné, a další stovky tisíc lidí v jiných městech, a demonstraci již vysílala i státní televize. Až asi měsíc po těchto událostech přijíždí do Prahy George Soros, zřejmě na pozvání Karla Schwarzenberga. V tu dobu bylo všem jasné, že konec komunistického je otázkou dní, možná týdnů.

„Koncem prosince potom parlament zvolil novým prezidentem Václava Havla. Volba samotná proběhla paradoxně obdobně jako volba předchozích komunistických prezidentů. Podporu mu u zástupců Národní fronty zajistil Marián Čalfa, kterého Petr Pithart označil za „přeběhlíka“. „To byl přeběhlík Marián Čalfa, který tu techniku zařídil. My jsme nemohli dokázat, aby komunistické Federální shromáždění volilo Havla. Čalfa to zařídil. Kdyby tomu tak nebylo, byl patrně tehdy schválen zákon o přímé volbě,“ popsal Petr Pithart.

Ostatně. Kdyby náš web upozorňoval na to, když poslanec Volný řekne pravdu, asi by tu moc článků nebylo (1, 2).

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.