Už několikrát jsme psali, že strana PRO Jindřicha Rajchla vystupuje jako silně proruská. Příkladem je, že jednoho z kandidátů strany přímo podpořil jako svého nástupce senátor Jaroslav Doubrava. Petra Rédová zase teprve nedávno musela přerušit svůj byznys s ruskou kosmetikou Faberlic fungující na bázi multi-level marketingu (pyramidy, letadla). 26. dubna 2022 se na společnost Faberlic Europe začaly vztahovat sankce o zákazu dovozu zboží z Ruska. Místopředseda strany Právo Respekt Odbornost Tomáš Nielsen zase bojoval proti banneru v Hradci Králové vyzývajícímu lidi k podpoře Ukrajině.

Jindřich Rajchl pár dní před volbami vystoupil v pořadu „Kecy a politika (Tři mačety)“. V něm hájil tvrdě ruské zájmy v Evropě. Trval na tom, že ČR se má s Ruskem bilaterálně dohodnout na dodávkách plynu. Kudy sem Rusko dodávky plynu bude dodávat samozřejmě neprozradil. Rusko totiž stoplo prakticky všechny dodávky plynu do zemí EU. Nejedná se zdaleka jen o plynovod Nord Stream 1, který má prý technické problémy a tak Rajchl navrhuje spustit Nord Stream 2, ale jedná se i o další plynovody. Z toho je naprosto jasné, že technické problémy nejsou hlavní příčinou přerušených dodávek. Rusko si například odmítá převzít jednu z opravených turbín v Německu, ačkoliv mu Německo předání zaručuje.

Rajchl také v pořadu bagatelizoval roli Vágnerovců bojujících na straně ruské armády a hrozil stávkami a revolucí. Navrhoval také, aby se Ukrajina Rusku vzdala.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.