Jednou již o tom náš web psal. Sestře Tiffany Doverové se udělalo lehce nevolno po aplikaci vakcíny od společnosti Pfizer. Zdravotní sestra se po kolapsu rychle vzpamatovala a pokračovala v odpovídání dotazů na tiskové konferenci. „Najednou mě to zasáhlo, cítila jsem, jak se to blíží. Byla jsem lehce dezorientovaná, ale už jsem v pořádku a nebolí mě ani ruka,“ popsala Doverová. Sama sestra přiznala, že podobné stavy se ji občas stávají. „Když cítí bolest, bývám často malátná,“ přiznala (v čase 2:17). Trpí totiž vasovagální poruchou. Jedná se o poměrně častou reakci těla při pohledu na krev nebo při pocitu bolesti. Více například na webu agentury Reuters nebo na Daily Mailu.

Toto vysvětlení však konspirátorům nestačí a například nechvalně známý projekt Otevři svou mysl stále tvrdí, že Tiffany Dover zemřela. Prý to dokazují záznamy z databáze úmrtí. Kanál nemocnice CHI proto 21. prosince zveřejnil krátké video s Tiffany Dover, která je v pořádku a je obklopená řadou kolegů. Nemocnice také uvedla, že sestra poprosila o „soukromí pro sebe a svou rodinu“.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.