Předseda SPD Tomio Okamura se u příležitosti výročí sametové revoluce nechal pro Parlamentní listy slyšet, že „již neexistuje svoboda názoru a slova a je stále hůř.“ To má pravdu. Jako první krok navrhujeme, aby odbanoval ty tisíce lidí, kterým brání ve svobodném projevu na své facebookové stránce.

Místopředseda pražské SPD a známý dezinformátor Jan Čížek se pro změnu patrně rozhodl hnutí Tomia Okamury zcela rozložit. Jinak si takto opovážlivou výzvu nedovedu vysvětlit. „Chtěl bych všechny lidi vyzvat, aby se přestali bát nahlas říkat to, co si myslí,“ řekl ve videu na Facebooku. Přitom je všeobecně známo, že pokud někdo v hnutí SPD říká nahlas svůj názor, který je ovšem jiný než názor Tomia Okamury, je z hnutí vyhozen, případně je zrušena celá regionální buňka a do nové jsou dosazeny poslušné figurky.

Inspirace: Diagnóza Tomio Okamury (1, 2)


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.