Známá ikona dezinformační scény Michal Shark Hašek zveřejnil další velmi bizarní video, na kterém se snaží dokázat, že testovací tyčinky „obsahují nanovlákna, která se aktivují a “vylézají po styku s kapalinou.“

Na mikroskopu vidíme datum 28. září 2017. Tedy jedná se o více jak 3 roky staré video. Michal Shark Hašek samozřejmě okamžitě přišel s výmluvou, že „datum na obrazovce je nastavené z výroby“, jenže to není pravda. Mikroskop na videu je „Mustool G600“. Věc jsme konzultovali s prodejcem a rovněž jsme si našli videonávod na YouTube. Na mikroskopu žádné tovární datum nastavené není, datum si lze nastavit jen v menu (od času 9:07).

Na videu, stejně jako v předchozím případě, samozřejmě nevidíme, zda se jedná skutečně o test na COVID-19. Natož o jaký test se jedná a podobně. Nevidíme, jak a kdy testovací tyčinka byla skutečně použita. Důkazní materiál tedy žádný. Přesto video sdílelo přes 2 tisíce lidí.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.