Tea Party je údajná konzervativní frakce ODS. Mezi podporovateli najdeme univerzálního odborníka na vše MUDr. Romana Šmuclera a hlásnou troubu Kremlu MUDr. Miroslava Macka (viz dále zde a zde).

Dezinformace se frakce dopustila i 15. srpna 2022, když na Facebooku i Twitteru zveřejnila níže uvedenou fotomontáž založenou na falešném citátu. Citát Marie Antoinetty „Když nemají chleba, ať jedí koláče!“ (v originále S’ils n’ont pas de pain, qu’ils mangent de la brioche!) je podvržený. O podvrhu píše například Encyclopædia Britannica.

I citát Pekarové je vytržen z kontextu. Hovořila o krajní možnosti, kdyby Rusko absolutně přerušilo dodávky plynu a ČR byla odkázána jen na dodávky LNG z Holandska. „U nás je to určitě pro některé diskomfort. Já se snažím to vnímat tak, že je to možnost, jak jako jednotlivec můžu pomoci celku – zbytečně neklimatizovat, zbytečně nevytápět a holt si vzít další svetr,“ řekla. „Vím, že to zní mnohým jako ne zrovna příjemný plán, ale rozhodně je lepší, než energie v zimě nemít. K tomu by to mohlo dospět, pokud bychom situaci, kterou nám zanechala minulá vláda, neřešili,“ doplnila s tím, že sama nařídila snížení teploty v Poslanecké sněmovně. Připomínáme, že ČR má velké zásoby plynu i v zásobnících.

Úvod napsal Miloš Kadlec, článek doplnil Jan Cemper