Dne 21. února 2018 byl ve slovenské obci Veľká Mača spolu se svou snoubenkou Martinou Kušnírovou zavražděn investigativní novinář Ján Kuciak z deníku Aktuality.sk.

Od 13. ledna 2020 běží u Specializovaného trestního soudu v Pezinku hlavní líčení proti mafiánovi Mariánu Kočnerovi jako objednavateli této vraždy, Aleně Zsuzsové jako zprostředkovatelce a Miroslavu Marčekovi a Tomáši Szabóvi coby spolupachatelům. Další zprostředkovatel Zoltán Adruzskó přistoupil na dohodu se soudem a byl odsouzen k 15 letům odnětí svobody.

Vražda i její vyšetřování byla od počátku předmětem spekulací nejen na Slovensku, ale i u nás. Stejně jako na Slovensku (tam například Ľuboš Blaha či Ján Čarnogoruský) se i u nás našli konfabulátoři a lháři, kteří se nejprve snažili bagatelizovat Jána Kuciaka jako novináře (například dezinformátor Václav Vlk starší na Neviditelném psu) a obecně označit vraždu za vykonstruovanou záminku pro státní převrat („majdan“) organizovaný za pomoci neziskových organizací s cílem oslabit Visegrádskou čtyřku a její nerozbornou frontu v boji proti migraci (poslední bod zdůraznil trikolorista Strejček, který nezapomněl ani na Sorose). Bývalý novinář a nyní už pouze autor choromyslných blábolů Břetislav Olšer se dokonce vzepjal k analogii se zapálením Říšského sněmu…

Jak ovšem ukázalo vyšetřování a odposlechy, situace na Slovensku je ještě daleko horší, než si kdo mohl představit a dá se stoprocentně označit jako „unesený stát“. Mafián Kočner zasahoval do politiky, manipuloval hlasováním v parlamentu, přímo „pásl“ generálního prokurátora Dobroslava Trnku, dirigoval soudce i policisty, z nichž někteří už museli odstoupit z funkcí stejně jako například místopředseda parlamentu Glváč. K odstoupení byl donucen i policejní prezident Tibor Gašpar, kterého se ve svém ostudném článku proti Kuciakovi zastával kamnář Václav Vlk starší.

Čekáme tedy, zda se ozvou usvědčení lháři a konspiracisté, které jsme jmenovali v titulku. Ale možná by udělali nejlépe, kdyby konečně začali dělat něco, čemu opravdu rozumí, jako například stavbu krbů, a přestali otravovat internet svými nepodloženými bláboly. Anebo by mohli udělat to, co udělal pantomimický medvěd Šimka a Grossmana…

Ukázky z konfabulací o Jánu Kuciakovi

blog Macek v botách 1. 3. 2018

„Když někdy po roce 2003 přesídlil na Slovensko, protože mu v Itálii hořela půda pod nohama…“ tuhle větu z nevydaného článku zavražděného novináře o údajném členu kalábrijské mafie čtu už po několikáté.

Pokud by se v Italii skutečně něčeho kriminálního dopustil, na Slovensku, které je stejně jako Itálie členem EU, by byl – aniž by se jakkoli skrýval – v bezpečí?

Může mi to někdo vysvětlit?

Ovšem vše začíná nasvědčovat tomu, že se v Bratislavě chystá slovenský Majdan. Oběti se k tomu hodí skvěle: nic nesjednotí media do jednoho šiku více, než vražda novináře. Tohle, že by chtěla kalábrijská mafie? To spíše nějaká zcela jiná…

Rukojmí, 2. 3. 2018

Slovensko dnes pláče nad brutální popravou hrdiny Jána Kuciaka a jeho přítelkyně. Prý zemřel proto, že byl „užitečný idiot“, resp. nastrčený investigativní novinář, co šlapal na paty italské mafii. V jeho poslední nedokončené reportáži, (podobnost s Fučíkem jen náhodná…?) figuruje nejvíce jméno Itala Antonina Vadaly.

[…]

Nic si nebudeme namlouvat; jde pouze o jediné – totálně zkompromitovat zvěstmi vycucanými z investigativních palců Ficovu vládu; bohužel za to musel pykat nevinný Ján Kuciak a jeho partnerka. Že by slovenská justice opravdu byla poplatná zločincům? Jsou snad na Slovensku součástí italské mafie také tamní soudy, které vše řeší v prospěch mafiánských Vadalů a jejich rodin, aby nebyli slovenští prokurátoři a soudci taktéž zavražděni…? http://www.rukojmi.cz/clanky/5665-proc-si-nepockat-zda-fyzicka-likvidace-kuciaka-a-jeho-pritelkyne-mela-nejakou-souvislost-s-pomstou-za-to-o-cem-psal-a-nedelat-po-par-dnech-od-jejich-zjistene-smrti-tzv-ucet-bez-hospodskeho

Tak nám přesto akce: „Užitečný idiot” zabrala; zatím: Dva spolupracovníci slovenského premiéra Roberta Fica, na jejichž vazby s osobami “patrně blízkými italské mafii” upozornil zavražděný novinář Ján Kuciak, opustili svá místa. Viliam Jasaň a Mária Trošková ale podle svých slov odstoupili jen dočasně, a to do doby, než bude objasněna vražda investigativního novináře serveru Aktuality.sk.

  • Břetislav Olšer – Proč atmosféra kolem vraždy Kuciaka připomíná puč na kyjevském Majdanu či likvidaci nepřátel zapálením Říšského sněmu? Obě tyto zinscenované tragédie byly předzvěstí vražedného násilí…

Rukojmí 4. 3. 2018 (text převzala též tzv. Revue Fragmenty)

Státní puč na kyjevském Majdanu či likvidace nepřátel zapálením Říšského sněmu byly zinscenované tragédie a předzvěsti vražedného násilí. Je to jen shoda náhod a nepředvídatelných okolností, když šokující a nelogická vražda novináře Jána Kuciaka připomíná oběti během státního puče na kyjevském Majdanu? Nebo též snahu nacistů o likvidaci komunistických nepřátel vlastním podpálením německého Říšského sněmu? Atmosféra nenávisti ve společnosti houstne; varování nejen pro Slováky, byť mají Ukrajinu za humny – obě tyto výše popsané a  zinscenované události byly předzvěstí vražedného násilí… Také kauza Kuciak si už vyžádala první a evidentně předem naplánované politické oběti.

  1. 3. 2018

Na tom, že lidé chtějí uctít památku zavražděného novináře, by samozřejmě ještě nebylo nic tak zvláštního. Zvláštní jsou ale okolnosti celé akce, kterou vyhrocují především média a tradičně neziskové organizace, které se místo pomáhání lidem míchají do věcí, do kterých by jim nemělo nic být.

[…]

Vražda Kuciaka teď médiím slouží jako záminka k tažení proti Ficově vládě. Opakují například stále dokola, že vražda novináře souvisí s italskou mafií na Slovensku, i když je to pouze jedna z variant. Psali jsme o tom zde. Jako obvykle se tak média snaží, aby se stokrát opakovaná nepravda či plopravda stala pravdou, všichni ji opakovali a nikdo nepřemýšlel. Takto začaly všechny převraty v nejrůznějších zemích za posledních minimálně 15 let. Naposledy na Ukrajině, v Libyi či v Sýrii (i když tam se tolik nedaří).

Leccos nasvědčuje tomu, že by se těm stejným zákulisním globálním skupinám, které mají na svědomí destabilizaci řady zemí a regionů, hodila i politická změna na Slovensku. Destabilizace Slovenska by pomohla oslabit i Visegrádskou čtyřku, která se brání federalizaci Evropy a vytvoření evropského superstátu.

O tom, že zdaleka nejde o vnitrostátní záležitost, svědčí i organizace protestů po celé Evropě. Hlavně na Facebooku jsou naplánovány a svolávány na celý březen protesty jako o život, zajímavé jsou i transparenty na demonstracích v angličtině. Že by pro sponzory? Nebo by snad normální Slovák třímal v ruce transparenty Demanding justice for Kalinak (Požadujeme spravedlnost pro Kaliňáka – slov. ministra vnitra, pozn.) či Mafia Get Out of My Country (Mafie, vypadni z mé země)?

Ukazuje se, že smrt novináře Jána Kuciaka (jakkoli je jeho vražda smutná a odsouzeníhodná) posloužila jako rozbuška (ať už plánovaně, či neplánovaně) pro pokus o puč. Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák v sobotní diskuzi Sobotné dialógy na RTVS uvedl, že ze své funkce odejít neplánuje. To se ale nelíbilo moderátorovi, který se mimo jiné ministra ptal, kolik lidí musí ještě zemřít, aby pocítil to, čemu se v civilizovaných zemích říká politická zodpovědnost. Kaliňák odvětil, že moderátor celou tragédii zužuje na politický problém. A to je fakt, jakkoli může být Kaliňák lump.

5.3.2018

Jinak než jako převrat lze jen dost těžko nazvat dění na Slovensku. Po celkem běžné vraždě dvou mladých lidí, jednoho z nich novináře, náhle policejní president bez jakýchkoli důkazů vyhlásí fantastickou informaci: neznámý a naprosto bezvýznamný zavražděný novinář Ján Kuciak byl zavražděn pravděpodobně profesionálně italskou mafií. V údajné spojitosti se „senzačními odhaleními“, které prý chystal.

[…]

Zavražděný Kuciak byl zasvěceným znám tím, že napadal kde koho. Vymýšlel různé fantazie a urážky, nedbal na to, co je pravda a co je jeho domněnka. Napadal třeba bývalého slovenského prezidenta Ivana Gasparoviče, dále kdejakého podnikatele.

Pikantní je, že Kuciak veřejně neomaleně napadal i dnešního slovenského policejního prezidenta. V roce 2012 se vyjádřil i k Tiboru Gašparovi, jakožto prezidentovi policejního sboru. Napsal: „Jeho nominace je výsměch všem, kteří o gorilí protesty jen zavadili, což teprve těm, kteří mrzli a zničili si hlasivky na náměstích. Kauza desetiletí má na Slovensku příznačné vyznění: jeden z jejích aktérů doteď dohlíží na pořádek ve státě. Není to důvod na bolehlav? Ulice jsou prázdné, dům smutku plný.”

[…]

Co je opravdu děsivé, to je koordinace a synchronizace slovenského nevládního sektoru a slovenských médií, která jen několik hodin po medializaci této kauzy už mají připravené demonstrace po celém Slovensku a dokonce i v Evropě. O věci vypovídá také to, že „rozhořčení demonstranti“ nesli nad hlavami transparenty v angličtině. Také Evropská unie se ihned ozvala s tím, že vyšle komisi, která „vypátrá pravdu“ a znormalizuje politické procesy na Slovensku.

[…]

Poslední stát, který nebylo možno tak lehce ovlivňovat, zůstalo Slovensko. Panovačný Fico dokázal být ve vztahu k EU kluzký, ale stále byl „nezávislý“.

Takže jako na zavolanou přišla smrt bezvýznamného novináře. Náhodná, anebo připravená?

V každém případě jsou výrok presidenta slovenské policie a lživá stopa o stopě na italskou mafii neuvěřitelné.

Koordinované výkřiky jinak bezmocné opozice vypadají jako odněkud dirigované a řízené.

Neuvěřitelné kroky a postoje a výroky slovenského presidenta Kisky nám ukazují, jaké jsme měli štěstí, že se nestal naším presidentem Drahoš.

Po přímém přenosu převratů vysílaném a ovlivňovaném televizí, médii a na sociálních sítích (Egypt, Tunis, Sýrie, Ukrajina) zde máme řízený státní převrat na Slovensku. Za účasti tamního prezidenta.

Média prý budou vše pečlivě sledovat. A unijní komise už se chystá na Slovensko udělat pořádek.

Ti sovětští burani všude posílali tanky. Jak se zdá, jde to i jinak.

·        Michal Brand – Majdan po slovenski aneb Za co budou dnes někteří Slováci demonstrovat

  1. 3. 2018

Katalyzátor barevné revoluce – vraždy Kuciaka a jeho přítelkyně

Zatím nevíme, kdo Kuciaka a jeho přítelkyni zavraždil a proč. Někteří ale již dávno jistojistě vědí, že kvůli této vraždě musí odstoupit Ficova vláda. Neziskové organizace okamžitě začaly organizovat demonstrace proti Ficovi a jeho vládě. Multikulti globalizátorský prezident Kiska se otevřeně přidal na stranu opozice a vyzval Fica k odstoupení.

Nebudu se pouštět do spekulací, kdo a proč spáchal dvě vraždy. Počkám si na kriminální vyšetření, které snad nebude jako vyšetřování střelby na Majdanu.

Ovšem vše začíná nasvědčovat tomu, že se v Bratislavě chystá slovenský Majdan. Oběti se k tomu hodí skvěle: nic nesjednotí media do jednoho šiku více, než vražda novináře. Tohle, že by chtěla kalábrijská mafie? To spíše nějaká zcela jiná…

IVK, 13. 3. 2019

Na Slovensku byl zavražděn investigativní novinář Ján Kuciak, který pracoval pro zpravodajský portál Aktuality.sk. Zemřela i jeho partnerka. Oba byli zastřeleni. Že jejich smrt souvisí s novinářskou prací Kuciaka, už potvrdila policie…

Smrt dvou mladých lidí je strašná zpráva, kriminální čin, který musí být pečlivě vyšetřen a veřejnosti přesvědčivě vysvětlen. Do té doby rozhodně nemá smysl vynášet jakékoliv soudy. O motivech vraždy prozatím nic nevíme. Považuji za chybu slovenského policejního prezidenta, když vzápětí po onom hrůzném činu médiím oznámil, že vražda nějak souvisí s novinářskou prací jedné z obětí, přestože z následujících dnů víme, že tamní policie sleduje několik vyšetřovacích verzí. Není se pak čemu divit, že vynášení předčasných soudů a zbytečná ukvapenost vyústí v mediální a politickou hysterii.

Co říkáte tomu, jak celou událost na Slovensku uchopila opozice včetně prezidenta Kisky?

Prezident Kiska předvedl, že je zřejmě obratnějším politickým hráčem, než bychom čekali. Aktivně využil prvotního, médii vyšponovaného šoku slovenské veřejnosti a vtiskl mu obsah, který si sám přál rozehrát. Neobratná policejní prohlášení zručně zobecnil a vraždu, řekl bych, docela bezohledně využil k tomu, aby slovenské veřejnosti vnutil představu, že Slovensko ničí jakási mafiánská politika a musí se s tím něco urychleně dělat. A stále mějme na paměti, že to vše v časové posloupnosti, ve které není vyšetřeno vůbec nic. Z toho usuzuji, že prezidentu Kiskovi a opozici jde dnes o mnohem víc než o objasnění smutného osudu dvou mladých lidí. A poslední vývoj na Slovensku tomu i nasvědčuje. Kiska s politickou opozicí rozehráli souboj o získání politické moci.

Robert Fico řekl, že „… to, co se stalo po vraždě novináře a jeho přítelkyně, naznačuje, že je zde pokus v tomto státě o totální destabilizaci“, a zmínil, že se Kiska setkával soukromě s Georgem Sorosem…

Já považuji za zajímavé Ficovo naznačení, že „prezidentův projev nebyl napsán na Slovensku“. Tím zřejmě mohl naznačit linku na Sorose, nechvalně známého „mecenáše politických převratů“, ale lze za touto Ficovou větou hledat i jiné zdroje, kterým politický chaos na Slovensku může vyhovovat.

Pokud se totiž společnost dostatečně vystraší malováním bubáků o tom, že v dané zemi je ohrožena „západní demokracie“, smíří se snadněji se vším, co jí ona „báječná západní demokracie“ do země importuje.

Já klidně připouštím i to, že skrze zvenčí iniciovaný chaos může být otupen odpor k přijímání tisíců migrantů jen proto, abychom náhodou nevypadli z „rodiny vyspělých demokracií“. Podaří-li se politicky destabilizovat některé členy V4 – v Maďarsku to nebude a v Polsku se to opakovaně nedaří – bude rozbit nadějný formát, který zájmům Německa a Francie dlouhodobě nevyhovuje.

[…]

Bez politické korektnosti, 25. 05. 2018

Splnil Kuciak účel? Kiska, média a davy bouřili. Výsledek vyšetřování nula. Zkuste Putina! Kriminalisté údajně opouštějí stopu, podle níž novináře zavraždila italská mafie. Ukazuje se tedy, že mediální štvanice, hřímání prezidenta Kisky a davů v ulicích byly založeny na lichém základě. Ajtakrajta, co teď s tím? Putin?

Mediální štvanice podpořená hřímáním slovenského EUhujer prezidenta Andreje Kisky (údajného filantropa, který zbohatl na splátkové společnosti) a davy lidí vypuštěných do ulic udělala své. Robert Fico (mimo jiné) odstoupil ze své pozice (byť se vláda možná nezměnila tak, jak si asi původně někteří slibovali).

Obdobně jako po novičoku (Skripal skřípe. Dali jsme vám zločince, máte trest. To za vás mám vymýšlet i zločin?), (údajných či reálných) chemických útocích v Sýrii, sestřelení dopravního letadla nad Ukrajinou byl viník prakticky hned označen…Tady italská mafie napojená na současné vládní struktury. Hybajte do ulic! Zavražděný (údajně) mladý a nadějný investigativní novinář a jeho přítelkyně (budiž jim země lehká). Jde o svobodu slova… O naše hlídací psy…

Že mohlo jít o vraždu z vášně? Že se Kuciak mohl stát obětním beránkem (těch, kterým „sloužil“, těch, kteří mu třeba i poskytovali informace o daňových únicích vybraných podnikatelů) pro nastartování „slovenského Majdanu“ proti stávající vládě? Ale fuj, nepřemýšlejte nad nesmysly! Je to prakticky jasné…

Po italské mafii teď údajně kriminalisté sledují stopu albánské mafie… Hmm… následovat by mohla čínská mafie a na závěr trefa do černého… ruská mafie a ruští hackeři napojení na Putina a Kreml (samozřejmě podporovaní Assadem, Rúháním a Kim Čong-unem).


author