Rozhovor s českou muslimkou; Hoax jako nástroj propagandy; Příběh muže, kterého nakopla kameramanka; Analýza dat z internetové diskuze o uprchlících a Strachem ohnutá záda – znamení doby. To jsou nejčtenější články měsíce září.

Ilustrační fotografie - pixabay.com

Česká muslimka: Islamofobové vykládají Korán stejně, jako kdybychom chtěli po křesťanech, aby žili podle Starého zákona.

Rozhovor s českou muslimkou o životě v islámském světě, krutostech Islámského státu, vzestupu českých islamofobních hnutí a negativních předsudcích.

Gustave Doré, illustration to Paradise Lost, book IX, 179–187 ( Wikimedia )Hoax jako nástroj propagandy

Nebezpečí poplašných zpráv spočívá hlavně v tom, že sebeabsurdnější tvrzení, pokládají-li jej lidé za realitu, stává se realitou ve svých důsledcích.

 

videoBez kontextu a bez zdrojů: Příběh muže, kterého nakopla kameramanka

Ten příběh před pár dny zaplavil sociální sítě. Prchajícího muže s dítětem v náručí nakopla maďarská kameramanka. Teď se ukázalo, že onen muž je údajně džihádista. Zprávy se chytil třeba web Reflex.cz, aniž by ovšem uvedl zdroj informace a její kontext.

Quarterstaves in use, from Old English Sports, Pastimes and Customs, published 1891 ( Wikimedia )

Analýza dat z internetové diskuze o uprchlících

Obecně panuje rozšířený názor, že diskuze pod články na zpravodajských webech jsou hnůj a svinstvo. Pokud někomu řeknete, že se v diplomce zabýváte politickými diskuzemi na internetu, spatříte v jeho očích většinou soucit. A diskuze o uprchlících je svinstvo na druhou.

"Tartini's Dream" by Louis-Léopold Boilly (1824) ( Wikimedia )

Strachem ohnutá záda – znamení doby

Stále častěji se setkávám s pesimistickým pohledem na společnost. Stále častěji slýchávám, že to přeci dříve nebylo.

 

Top Hoaxy:

Čtěte také:


administrator

Tým manipulatori.cz