Náš web už psal, že za SPD v Pardubicích kandiduje žena, která vyhrožuje lidem a uráží Českou republiku. Světlana Ekaterina Tomaštik (dívčím jménem Světlana Poučková) vyhrožovala lidem žhářstvím nebo vraždou. Podle policie se však dopustila jen přestupku proti občanskému soužití. Bylo však proti ni podáno nové trestní oznámení.

Tomaštik, která je v insolvenci, protože nesplácela půjčku například Home Creditu, se brání, že výhrůžné zprávy nepsala. Naštěstí existují důkazy, že za výhružkami stojí skutečně ona. Během konverzací s lidmi klikla na odkaz, který prozradil, že výhružky byly posílány skutečně z Pardubic – Polabin, ne náhodou z připojení od společnosti, která nabízí připojení v domě ve kterém bydlí.

“Tak si to ověřme, zda to byla opravdu kandidátka SPD, kdo lidem vyhrožoval zabitím nebo ne. Stačí si najít její profil na ruské sociální síti vk.com. Nalezneme ho na adrese https://vk.com/id256279670. Na něm kandidátka zveřejňuje fotky rodiny, z porodnice atd. Takže je blbost, že by se jednalo o falešný profil. No a na onom profilu na vk.com kandidátka SPD třeba zveřejňuje příspěvek s popiskem “Fashistbook” a do něj vkládá screenshoty neveřejné komunikace Facebooku s uživatelem, kde FB zablokoval jeden z účtů, ze kterého chodily výhrůžky. Suma sumárum. Jednoduše můžeme spojit, že autentický profil kandidátky SPD na vk.com je ovládán stejnou osobou, která na Facebooku vyhrožovala lidem zabitím,” všiml si analytik Roman Máca.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.