To, že do zastupitelstva obcí kandidují i lidé z Ruska, není nic divného. Jsou samozřejmě i Rusové, kteří s politikou Kremlu nesouhlasí a u správy obce to není tak důležité. Asi ale nikoho nepřekvapí, že SPD s podporou Trikolory má na kandidátce i lidi, kteří s agresí Ruska proti Ukrajině souhlasí. Do magistrátního zastupitelstva v Pardubicích za SPD kandiduje žena, která rozesílá lidem výhrůžné zprávy ohledně invaze. Světlana Ekaterina Tomaštik by ráda na magistrát, ačkoliv uráží Českou republiku.

„Nazdar ty retarde. Ráda ti oznamuji, že si vyhrál balíček usrajina, v blízké době tě navštíví moji lidé. To teprve poznáš co podporuješ. Zažiješ mejdan očima Rusů,“ rozesílala v březnu lidem, kteří podporovali Ukrajinu ve snaze se bránit ruské agresi. V srpnu pro změnu začala urážet i Českou republiku. „Neboj ty děvko, celou tvou rodinu popravíme před tebou a pak tebe. (…) A ta tvá zemička, co nemá ani populaci Moskvy, není vidět ani na mapě, tak bude brzy vymazána,“ napsala 21. srpna ženě, která poslala 1968 Kč Ukrajině.

Světlana Ekaterina Tomaštik kandiduje na 31. místě magistrátní kandidátky. Pardubice totiž mají i městské části. Kromě toho kandiduje i na 4. místě do zastupitelstva městské části Pardubice II. Také na kandidátce SPD s podporou Trikolory. Z údajů je zřejmé, že ji nominovala SPD Tomia Okamury.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.