Jakub Šťastný je člověk, jehož zjištěními ve videích často argumentuje Petra Fajmonová Rédová. Podle nich se krev očkovaných a neočkovaných lidí výrazně liší. Mají to dokazovat snímky pod mikroskopem. Videa Jakuba Šťastného samozřejmě nedokazují vůbec nic. Respektive dokazují to, že se krev při styku s vnějším prostředím sráží (vytváří se sraženiny). Tento proces je samozřejmě správný a bez něj by nikdo z nás nepřežil. Srážení krve je důležitým procesem hemostázy, tedy zástavy krvácení. Vzniklá krevní sraženina ucpe defekt ve stěně cévy a zamezí tak krvácení.

Soňa Tatarová se tedy rozhodla Jakuba Šťastného konfrontovat. Pokusila se ho přesvědčit, zda by před ní dokázal zjistit, která krev z několika vzorků je krví očkovaného a neočkovaného pacienta. To však Šťastný odmítl. Odvolával se i na to, že by ho „systém zlikvidoval“.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.