Začátkem února projekt Infosecurity.sk uveřejnil článek (na portálu Aktuality.sk), ve kterém rozkryl rozsáhlou síť dvanácti webů a patnácti facebookových stránek s potenciálně nebezpečnými zdravotnickými dezinformacemi. Mezi nimi jsou napříklady weby bajecnylekar.sk, bajecnezdravie.sk, radyzdravie.sk, megazdravie.sk a rovněž pseudo-zpravodajský web slovenskespravy.sk, který šířil stranickou propagandu ĽSNS. O webu psal i náš web.

V článku byla rozkryta identita provozovatele webu Marka Polackého. Pouze na Facebooku měly weby Polackého více než 600 tisíc fanoušků. Nyní jsou tyto weby a facebookové stránky po letech fungování nefunkční! Jejich provozovatel se zřejmě rozhodl je stáhnout. „Propagandistům, dezinformátorům a jiným bezohledným prospěchářům se nejlépe daří, když mohou operovat pod rouškou tmy. Pokud se dostanou na světlo, roztají jako loňský sníh,“ komentuje událost projekt Infosecurity.sk na Facebooku. Projekt rovněž prosí o podporu na další svou činnost.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com