Jakým způsobem pracují s fakty tzv. „alternativní“ média se můžeme přesvědčit v případu Karen Kingstonové. Znamý americký dezinformační kanál Staw Peters show (1, 2) si do studia pozval Karen Kingstonovou, která v letech 1996 až 1998 pracovala jako obchodní zástupkyně i pro společnost Pfizer. A dezinformační média to prezentují takto: „Karen Kingstonová, bývalá zaměstnankyně společnosti Pfizer a současná analytička farmaceutického průmyslu a průmyslu lékařských přístrojů, poskytla nezpochybnitelnou dokumentaci, o kterou by se měl podělit celý svět,“ píše například Czech Free Press.

Karen Kingstonová tedy dělala před 25 lety regionální obchodní zástupkyni společnosti Pfizer. Od té doby nedělá analytičku farmaceutických společností, ale marketing. Ve vysílání samozřejmě neposkytla ani žádnou dokumentaci, která by měla dokazovat, že vakcína obsahuje „grafenoxid“, tedy oxid grafenu. Že je to nesmysl, psal náš web už několikrát (1, 2). Složení vakcín je dohledatelné a samozřejmě oxid grafenu mezi látkami, které vakcíny obsahují, není (1, 2, 3, 4). Ostatní tvrzení Karen Kingstonové analyzoval projekt Hoax Eye.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com