Již delší dobu lze pozorovat, že na Neviditelném psu, prvním internetovém magazínu, jsou vedle příspěvků Gity Zbavitelové, Karla Hvížďaly, Petrušky Šustrové, Romana Jocha, Lukáše Jelínka či Radka Kubička publikovány naprosté zhůvěřilosti autorů, jakými jsou například Zdeněk Lanz, Václav Klaus, Petr Hampl nebo Pavel Chrastina (tento okruh se překrývá s Protiproudem a Parlamentními listy). K této druhé skupině i patří němcobijec Václav Vlk starší. Jeho příspěvkem z 22. července „Žluto-hnědá košile pana Mináře“ dosáhlo toto periodikum, spíše ovšem multiblog, který velmi připomíná Parlamentní listy (z nichž ostatně často přebírá texty), svého prozatímního dna. Stejně jako v případě Miloše Zemana & Co. je ovšem otázkou, zda nějaké dno vůbec existuje.

Václav Vlk se odvolává na své přátele z celého světa i z domova a moudrého novináře z Kanady (tady lze spekulovat, že by mohlo jít o dalšího přispěvatele NP Petra Adlera, jenž přeposílá podvržené citáty), kteří mu poslali odkaz na článek Mikuláš Minář skrytě propaguje NSDAP a Hitlerjugend? z  Aeronetu. Vlk sice vyjadřuje pochyby o serióznosti tohoto webu, ale prý i slepé kuře někdy najde zrno. Autor pak přebírá z Aeronetu tvrzení o nedostudovaném filozofovi a teologovi, jeho údajně neomezených finančních prostředcích. Přímo píše toto: „…samotný spektákl byl organizován lépe než kdysi spartakiády. Včetně zvláštních vlaků, „zájezdových“ autobusů, organizace pražské dopravy, tedy autobusů, tramvají a metra, sanitek, policie uniformované i tajné, občerstvení, záchodků a velkoplošných obrazovek. Na tom někdo velice silně a pečlivě (a za velké peníze) makal.“

Podle autora tedy údajně není pravda, že spolek je financován sbírkou mezi lidmi, skutečnost, že si organizátoři domluvili spolupráci policie, že České dráhy samy vypravily posilové vlaky, že si účastníci sami zařídili autobusy – to vše patrně dílem kohosi tajemného v pozadí. Na transparentním účtu spolku by si pan Vlk už od 2. července mohl najít, pokud by býval chtěl dělat poctivou žurnalistiku (namísto kompilování a rozvíjení choromyslných dezinformací), že akce na Letné s pronájem obrazovek, ozvučením, úklidem, pronájmem dopravního značení a reklamou na Facebooku vyšla na necelý milion korun. Psát lži je ale pohodlnější než hledat podklady.

Hlavní linii Vlkova článku ovšem je spojení spolku se zavilým zahraničím. Vlk přebírá příspěvek blogerky Holotové, které vadí, že na začátku demonstrace na Letné byl přivítán „jáhen ze Sudet“, z čehož blogerka na základě konspiračního příspěvku na Svobodném vysílači vyvozuje propojení se Sudetskými Němci a hrozbu pro Benešovy dekrety (to ovšem bere jako hotovou věc i ústavní právník Pavel Hasenkopf).

Zde autor „klene oblouk“ od sudetských Němců zpět k Aeronetu, aby pak snaživě utvrzoval sám sebe i čtenáře, že Mikuláš Minář nosí napodobeninu uniformu NSDAP či Hitlerjugend (v tom je Vlk na stejné lodi s blábolistou Ondřejem Höppnerem, komunistickým lhářem Miroslav Kavijem či přispěvatelem choromyslného webu Rukojmí Jiřím Baťou).

Bohužel se tak magazín, který kdysi patřil k tomu lepšímu na naší internetové scéně, propadl na stejnou úroveň jako Nová republika, NWOO či již zmiňované AE News. Pan Neff samozřejmě si může na svém webu zveřejňovat, co chce. Je ale s podivem, že lidem, jako jsou právě pánové Hvížďala, Joch, Kubičko, Vodvářka či paní Zbavitelová a Šustrová nevadí, že jejich texty jsou zveřejňovány v jedné řadě s takovýmto „materiálem“, pro který by označení bullshit bylo komplimentem.


author