Že Aliance pro rodinu, která je hlavní tváří boje proti zákonu o manželství pro všechny, jenž by někomu, konkrétně gay a lesbickým párům, pomohl, ale nikomu, tedy většinové společnosti, včetně té „nejkonzervativnější“ části, neublížil, má takříkajíc své kostlivce ve skříni, není sporu.

Nedávno jsme rozebírali pochybnou minulost některých jejích bývalých i současných členů a katolických aktivistů. Předsedkyně organizace Jana Jochová Trlicová, současná asistentka poslance Václava Krále (ODS), se například stýká s dezinformátory a představiteli ruské páté kolony, ba dokonce poskytuje hovory jim spřízněným médiím.

Bez povšimnutí by však nesměla zůstat také jedna skutečnost. Když se za předminulé vlády, konkrétně Bohuslava Sobotky (ČSSD) probírala na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR takzvaná novela zákona o registrovaném partnerství (o případné legalizaci manželství pro všechny se tehdy ještě ani nevedly politické diskuze) týkající se přisvojení v rámci registrovaného partnerství, přihlásila se do rozpravy dnes už exposlankyně Pavlína Nytrová za sociální demokracii stojící za peticí proti této legislativní změně.

Co řekla, je dodnes dohádatelné na webových stránkách psp.cz. Politička nejen, že přirovnala gaye a lesby k pedofilům, ale dokonce z nich udělala potenciální násilníky a sexuální devianty svým výrokem „homosexuálové se budou snažit zrealizovat sex s dětmi“. Kromě toho se odvolávala také na emaily ruské matěry a šířila nepravdivé konspirační teorie o údajné juvenilní justici, která v západním světě, zejména v Norsku údajně odebírá děti za účelem jejich svěření do výchovy gay a lesbickým párům.

Výbor na obranu rodičovských práv (VORP), dnes Aliance pro rodinu, tehdy petici a iniciativu paní poslankyně Nytrové veřejně podpořil na dodnes funkčních webových stránkách https://www.petice-adopce.cz/. Zde jsou LGBTIQ+ lidé nejen srovnáváni se sexuálními predátory, ale jsou jim zcela záměrně přisuzovány i jiné sociálně patologické vlastnosti. Že v pozadí českého, ale i evropského, rádoby konzervativního hnutí stojí ruské zájmy, se poslední dobou čím dál více potvrzuje.

Zdroje:

PČR, PS 2013-2017, 48. schůze, část 256 (13. 7. 2016) (psp.cz)

Homosexuálové budou usilovat o sex s dětmi, tvrdila poslankyně – iDNES.cz

Aliance pro rodinu: Ultrakonzervativní hnutí má vazby na tajemný spolek Ordo Iuris – eXtra.cz


author